
Schaatser Mulder in ziekenhuis met hevige keelontsteking
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Ronald Mulder doet komend weekeinde niet mee aan de Nederlandse afstandskampioenschappen in Heerenveen. De 34-jarige sprinter van Team Reggeborgh ligt sinds woensdagnacht in het ziekenhuis met een hevige keelontsteking.
Mulder heeft ontstoken amandelen die de voorbije dag zorgden voor hevige koortsaanvallen. De schaatser heeft geen corona. Begin deze week testte hij al negatief op het virus en afgelopen nacht opnieuw.
"Ik hoop me zo snel mogelijk weer bij het team te kunnen voegen, maar ik moet eerst maar eens beter worden", aldus Mulder. "Ik heb een heel goed voorseizoen gedraaid, misschien wel mijn beste ooit. Ik stond er heel goed voor en had echt het idee goede wedstrijden te kunnen rijden, maar helaas. Dat laat ik binnenkort graag zien."
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve finale van het tennistoernooi van Cincinnati. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg Andrej Roeblev in de kwartfinale: 6-3 4-6 7-5.
5 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in Mönchengladbach. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Spanje in de halve finale: 3-1.
12 uur geledenKONYA (ANP) - De Britse baanrenner Matthew Richardson heeft zijn eigen wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Hij kwam op de wielerpiste van het Turkse Konya tot een tijd van 8,857. Hij reed donderdag het wereldrecord van Harrie Lavreysen uit de boeken (8,941).
13 uur geledenCHORZOW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de Diamond League in het Poolse Chorzow goud gepakt. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar vijfde poging tot 19,66 meter, de beste afstand van de dag.
13 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Paula Blasi van UAE ADQ heeft de proloog in de Ronde van Romandië gewonnen. De 22-jarige Spaanse was verreweg de beste in de korte tijdrit van 4,4 kilometer (11.17) van Huémoz naar Villars-sur-Ollon en bleef Urška Žigart van AG Insurance - Soudal met 17 seconden voor. Juliette Labous (FDJ - Suez) eindigde als derde. Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck was de beste Nederlandse op plek vier.
16 uur geledenVENLO (ANP) - Hockeyer Jip Janssen (27) wil met Oranje alle titels veroveren. Daarbij speelt de 27-jarige strafcornerspecialist zelf een cruciale rol. Als Janssen zaterdag de EK-finale tegen gastland Duitsland wint, ontbreekt alleen nog het WK van 2026 om een unieke trilogie te bereiken. Nederland zou dan regerend olympisch kampioen, Europees kampioen en wereldkampioen zijn. "Dat is de ultieme droom", zei Janssen tijdens het EK hockey. "Het zou ons een van de meest succesvolle generaties ooit maken. Maar dat is nog ver weg. Laten we eerst maar eens het EK winnen."
17 uur geledenHUEMOZ (ANP) - Vijf wielerploegen, waaronder Visma - Lease a Bike en Picnic PostNL, mogen vrijdag niet starten in de Ronde van Romandië voor vrouwen. De internationale wielerbond UCI heeft ze gediskwalificeerd omdat de ploegen hebben geweigerd zich te houden aan de regels voor de implementatie van GPS-trackers als test voor een nieuw veiligheidssysteem.
17 uur geleden