Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Krol verlengt contract bij Jumbo-Visma met twee jaar

Schaatser Krol verlengt contract bij Jumbo-Visma met twee jaar

AMSTERDAM (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft zijn contract met Team Jumbo-Visma verlengd. De 29-jarige sprinter, wiens verbintenis aan het eind van het seizoen afliep, blijft tot en met 2024 verbonden aan de ploeg van coach Jac Orie.

Krol is momenteel in voorbereiding op de Winterspelen van Beijing. "Ik ben superblij dat ik nog twee jaar deel mag uitmaken van dit dreamteam", zegt hij. "Jac is de reden geweest dat ik naar de top van de wereld ben gegroeid. Ik zie deze ploeg daarom als de enige juiste plek om me de komende jaren verder te ontwikkelen."

Krol maakt al vier seizoenen deel uit van Team Jumbo-Visma. "We hebben op dit moment de snelste sprintploeg ter wereld. We rijden allemaal 34'ers op de 500 meter en minimaal 1.08 op de 1000 meter. Er is geen enkel team dat ons niveau kan evenaren", zegt de tweevoudig wereldkampioen op de 1500 meter. "We halen het beste in elkaar naar boven en hebben daarnaast ontzettend veel lol met elkaar. Ik hoop dat dit team bij elkaar blijft."

Absolute top

Ook coach Orie is blij dat Krol blijft. "Thomas behoort al jaren tot de absolute top en laat dat keer op keer zien. Ik vind het ontzettend mooi dat we het traject met hem na de Spelen kunnen voortzetten. Door zijn 34,69 op de 500 meter heeft hij tevens laten zien dat hij nóg meer snelheid in huis heeft dan we al dachten. Die snelheid hopen we in de toekomst uit te kunnen buiten."

Over twee weken komt Krol in China uit op de 500, 1000 en 1500 meter.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

4 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

12 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

1 dag geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

1 dag geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

1 dag geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

1 dag geleden