Schaatser Krol verlengt contract bij Jumbo-Visma met twee jaar
AMSTERDAM (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft zijn contract met Team Jumbo-Visma verlengd. De 29-jarige sprinter, wiens verbintenis aan het eind van het seizoen afliep, blijft tot en met 2024 verbonden aan de ploeg van coach Jac Orie.
Krol is momenteel in voorbereiding op de Winterspelen van Beijing. "Ik ben superblij dat ik nog twee jaar deel mag uitmaken van dit dreamteam", zegt hij. "Jac is de reden geweest dat ik naar de top van de wereld ben gegroeid. Ik zie deze ploeg daarom als de enige juiste plek om me de komende jaren verder te ontwikkelen."
Krol maakt al vier seizoenen deel uit van Team Jumbo-Visma. "We hebben op dit moment de snelste sprintploeg ter wereld. We rijden allemaal 34'ers op de 500 meter en minimaal 1.08 op de 1000 meter. Er is geen enkel team dat ons niveau kan evenaren", zegt de tweevoudig wereldkampioen op de 1500 meter. "We halen het beste in elkaar naar boven en hebben daarnaast ontzettend veel lol met elkaar. Ik hoop dat dit team bij elkaar blijft."
Absolute top
Ook coach Orie is blij dat Krol blijft. "Thomas behoort al jaren tot de absolute top en laat dat keer op keer zien. Ik vind het ontzettend mooi dat we het traject met hem na de Spelen kunnen voortzetten. Door zijn 34,69 op de 500 meter heeft hij tevens laten zien dat hij nóg meer snelheid in huis heeft dan we al dachten. Die snelheid hopen we in de toekomst uit te kunnen buiten."
Over twee weken komt Krol in China uit op de 500, 1000 en 1500 meter.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
10 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
11 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden