Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser De Boo wint na 500 meter ook 1000 meter in Thialf

Schaatser De Boo wint na 500 meter ook 1000 meter in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft bij de laatste wereldbeker van het seizoen in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De regerend Nederlands kampioen was met 1.07,45 sneller dan de Amerikaan Cooper McLeod (1.07,87) en Tim Prins (1.07,98).

De Boo had een dag eerder in Heerenveen de 500 meter gewonnen. Dat was de eerste individuele wereldbekerzege voor de 21-jarige Groninger.

Joep Wennemars kwam tot 1.08,36. Hij eindigde daarmee op de zevende plaats.

Stolz

Jordan Stolz meldde zich eerder op de dag af voor de 1000 meter. De Amerikaanse regerend wereldkampioen was recentelijk ziek geweest en zei na zijn races op vrijdag dat hij weliswaar weer fit was, maar de afgelopen week iets te veel had getraind. Hij werd vrijdag verslagen door De Boo op de 500 meter en eindigde op de 1500 meter slechts als vijfde. Stolz won het eindklassement van de wereldbeker een week eerder in Polen al.

Kjeld Nuis ontbrak eveneens in Thialf. De 35-jarige schaatser verwondde zichzelf vrijdagavond nadat hij na een diskwalificatie uit frustratie een stoel had weggeschopt. De wond aan zijn voet moest daarna worden gehecht. Hij richt zich op zijn herstel, richting de WK afstanden die op 13 maart in Hamar beginnen.

Vertrouwen

De Boo vond het jammer dat Stolz en Nuis niet reden. "Dat zijn toch de grote namen hier. Dan moet ik het maar doen. Van nul naar twee zeges in twee dagen, ik hoop dat ik die lijn doorzet morgen", zei hij bij de NOS.

De sprinter had begrip voor de afmelding van Stolz. "Een heel verstandige keuze. Ik had die voor de wereldbeker in Polen al gemaakt, hij maakt die nu halverwege het weekend. Daar kan ik alleen maar achter staan. Maar ik haal wel vertrouwen uit deze overwinning. En dat is nooit verkeerd."

Meer uit Sport

Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

1 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

1 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor zet opmars in Wenen voort

WENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.

5 uur geleden
Tennisser De Jong ondergaat operatie en mist begin seizoen 2027

AMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.

9 uur geleden
International Palacios houdt met Rays hoop op MLB-titel levend

TAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.

14 uur geleden
Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

1 dag geleden