Schaatser Blokhuijsen wint ook 1500 m op NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jan Blokhuijsen heeft bij de NK allround in Heerenveen ook de 1500 meter gewonnen. De tweevoudige kampioen zegevierde in een tijd van 1.46,51. Daarmee verstevigde hij zijn leidende positie in het klassement. Blokhuijsen reed op zaterdag op de 5000 meter ook al de beste tijd (6.18,02).
Marcel Bosker, de nummer twee in de algemene rangschikking na twee afstanden, reed op de schaatsmijl de tweede tijd: 1.46,74. Titelverdediger Douwe de Vries finishte in precies dezelfde tijd.
Op de afsluitende 10.000 meter verdedigt Blokhuijsen een marge van 7,74 seconden op Bosker. De Vries moet bijna 20 seconden op de klassementsleider goedmaken. De winnaar van de NK allround plaatst zich voor de WK allround eind februari in Hamar. Patrick Roest en Sven Kramer hebben al een WK-ticket op zak. Beiden ontbreken dit weekeinde in Thialf.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden