Schaatsbaan De Vechtsebanen niet open vanwege QR-scanplicht
UTRECHT (ANP) - De schaatsbaan in Utrecht, De Vechtsebanen, gaat zaterdag niet open vanwege de verplichting het coronatoegangsbewijs te moeten scannen. Eigenaar Michael van de Kuit zegt vrijdagavond dat het onmogelijk is de QR-codes te scannen omdat er elk uur rond de 300 à 400 schaatsers de schaatsbaan opkomen en afgaan.
"Je kunt wel roepen 'vrijwilligers zijn er zat', maar hoeveel man moet je inzetten om 400 mensen tegelijk te controleren?", vraagt hij zich af. Ook kan de buitenijsbaan alleen via een gang, een binnenruimte, worden bereikt. Van de Kuit had gehoopt dat die gang, die volgens hem ruim 10 meter breed en 15 meter hoog is, door de gemeente zou worden aangemerkt als onderdeel van de buitenruimte als de voor- en achterkant opengezet zouden worden. En dat er dan geen controles zouden hoeven worden gedaan gelijk aan vorig jaar tijdens de coronamaatregelen. Een coronatoegangsbewijs (CTB) werd (na druk uit de Tweede Kamer) namelijk toch niet verplicht voor de amateursport in de buitenlucht.
Van de Kuit stelt vrijdagavond van de gemeente te hebben vernomen dat hij geen goedkeuring krijgt voor de oplossing omdat landelijk het aantal besmettingen toeneemt.
Een woordvoerder van de gemeente Utrecht zegt in een reactie dat deze nieuwe maatregelen in het hele land gelden als onderdeel van het beleid om op een veilige manier sportclubs en sportaccommodaties open te laten zijn. "Daarom roepen we alle organisaties op -juist om op een veilige manier open te blijven- de gevraagde controle van het coronatoegangsbewijs uit te voeren. De controle is zelfstandig uit te voeren middels de CoronaCheck-app. We doen een dringend beroep op alle betrokken partijen samen met ons eerst de mogelijkheden hiertoe te verkennen in het belang van alle Utrechtse schaatsers en schaatsliefhebbers, recreatief of professioneel en de Utrechtse schaatsverenigingen. Juist in dat belang verstrekken we, onder voorwaarde dat de schaatsbaan open blijft, diverse subsidies."
Van de Kuit stelt dat hij los van de praktische bezwaren van het controleren van de QR-codes ook morele bezwaren heeft: "Deze draconische maatregelen ontwrichten de amateursport buitenproportioneel, terwijl ze vrijwel geen bijdrage leveren aan het indammen van het virus. En dat terwijl sporten juist zo’n krachtig middel is om je lichaam en geest gezond te houden en jezelf weerbaar te maken tegen de gevolgen van corona", zo zegt hij.
In het Utrechtse sportcomplex trainen ruim 35 schaatsverenigingen. Volgens de eigenaar komen er jaarlijks 500.000 mensen schaatsen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
37 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
55 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
11 uur geleden