Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsbaan De Vechtsebanen niet open vanwege QR-scanplicht

Schaatsbaan De Vechtsebanen niet open vanwege QR-scanplicht

UTRECHT (ANP) - De schaatsbaan in Utrecht, De Vechtsebanen, gaat zaterdag niet open vanwege de verplichting het coronatoegangsbewijs te moeten scannen. Eigenaar Michael van de Kuit zegt vrijdagavond dat het onmogelijk is de QR-codes te scannen omdat er elk uur rond de 300 à 400 schaatsers de schaatsbaan opkomen en afgaan.

"Je kunt wel roepen 'vrijwilligers zijn er zat', maar hoeveel man moet je inzetten om 400 mensen tegelijk te controleren?", vraagt hij zich af. Ook kan de buitenijsbaan alleen via een gang, een binnenruimte, worden bereikt. Van de Kuit had gehoopt dat die gang, die volgens hem ruim 10 meter breed en 15 meter hoog is, door de gemeente zou worden aangemerkt als onderdeel van de buitenruimte als de voor- en achterkant opengezet zouden worden. En dat er dan geen controles zouden hoeven worden gedaan gelijk aan vorig jaar tijdens de coronamaatregelen. Een coronatoegangsbewijs (CTB) werd (na druk uit de Tweede Kamer) namelijk toch niet verplicht voor de amateursport in de buitenlucht.

Van de Kuit stelt vrijdagavond van de gemeente te hebben vernomen dat hij geen goedkeuring krijgt voor de oplossing omdat landelijk het aantal besmettingen toeneemt.

Een woordvoerder van de gemeente Utrecht zegt in een reactie dat deze nieuwe maatregelen in het hele land gelden als onderdeel van het beleid om op een veilige manier sportclubs en sportaccommodaties open te laten zijn. "Daarom roepen we alle organisaties op -juist om op een veilige manier open te blijven- de gevraagde controle van het coronatoegangsbewijs uit te voeren. De controle is zelfstandig uit te voeren middels de CoronaCheck-app. We doen een dringend beroep op alle betrokken partijen samen met ons eerst de mogelijkheden hiertoe te verkennen in het belang van alle Utrechtse schaatsers en schaatsliefhebbers, recreatief of professioneel en de Utrechtse schaatsverenigingen. Juist in dat belang verstrekken we, onder voorwaarde dat de schaatsbaan open blijft, diverse subsidies."

Van de Kuit stelt dat hij los van de praktische bezwaren van het controleren van de QR-codes ook morele bezwaren heeft: "Deze draconische maatregelen ontwrichten de amateursport buitenproportioneel, terwijl ze vrijwel geen bijdrage leveren aan het indammen van het virus. En dat terwijl sporten juist zo’n krachtig middel is om je lichaam en geest gezond te houden en jezelf weerbaar te maken tegen de gevolgen van corona", zo zegt hij.

In het Utrechtse sportcomplex trainen ruim 35 schaatsverenigingen. Volgens de eigenaar komen er jaarlijks 500.000 mensen schaatsen.

Meer uit Binnenland

Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

1 uur geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

5 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

6 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

7 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

7 uur geleden
Overtuigend verhaal effectiviteit avondklok ontbrak, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

8 uur geleden
Kabinet wilde te snel versoepelen in coronatijd, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 uur geleden