Schaakkraker tussen Giri en Van Foreest eindigt onbeslist
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri heeft nog steeds zicht op de eindzege in Tata Steel Chess, maar de Nederlandse grootmeester ligt bij het ingaan van de dertiende en laatste ronde nog altijd een half punt achter op koploper Nodirbak Abdoesattorov. De Oezbeek kwam in de twaalfde ronde tot remise met de Amerikaan Wesley So. Giri deelde na een lange partij het punt met landgenoot en oud-winnaar Jorden van Foreest.
Abdoesattorov heeft na twaalf partijen 8 punten verzameld, Giri staat op 7,5. De Noorse achtvoudig winnaar Magnus Carlsen en Wesley So zijn met 7 punten op papier ook nog in de race voor de titel in Wijk aan Zee.
Giri en Van Foreest speelden in 2021 in een memorabele play-off om de eindzege in Tata Steel Chess. Van Foreest won de partijen snelschaak en werd zodoende de eerste Nederlandse winnaar van het 'Wimbledon van het schaken' na Jan Timman in 1985. Giri kan de volgende Nederlandse winnaar worden, maar dan moet zondag in de slotronde alles zijn kant op vallen. De nummer 7 van de wereld speelt met wit tegen de Roemeen Richard Rapport. Abdoesattorov treft met wit Van Foreest.
De twee Nederlanders zaten een kleine zeven uur achter het bord, waarbij Van Foreest met wit steeds een licht voordeel had en diverse keren de kans kreeg om zijn landgenoot in het nauw te brengen. Maar Giri wist zich uit benarde posities te redden en na 79 zetten een remise af te dwingen.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden