Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scalda studenten leveren weer topprestatie op het NK Skillsvakwedstrijden in Utrecht

Scalda studenten leveren weer topprestatie op het NK Skillsvakwedstrijden in Utrecht

BEVELAND - Afgelopen week hebben 18 Scalda studenten vanuit 17 verschillende vakrichtingen mee gedaan aan het Nationaal Kampioenschap voor beroepen mbo: Skills The Finals. Twee dagen lang hebben studenten hun skills laten zien tijdens de NK wedstrijden in de Jaarbeurshallen in Utrecht.

Afgelopen week hebben 18 Scalda studenten vanuit 17 verschillende vakrichtingen mee gedaan aan het Nationaal Kampioenschap voor beroepen mbo: Skills The Finals. Twee dagen lang hebben studenten hun skills laten zien tijdens de NK wedstrijden in de Jaarbeurshallen in Utrecht.  

Gelijktijdig met de landelijke Skills Heroes in Utrecht vond het NK Hippische vakwedstrijden plaats. De Zeeuwse studenten wisten gezamenlijk 8 medailles binnen te halen, waarvan 3 gouden, 3 zilveren en 2 bronzen.

Trots

Scalda is ontzettend trots op de studenten die uitgedaagd zijn tot excellent vakmanschap, echt een super team.“We blijken ontzettend goed te zijn,” zegt student Mathijs Oosters, gouden medaille winnaar van Scalda. 

“We deden aan 22 wedstrijden mee en zijn met 18 wedstrijden door naar het NK gegaan, uitkomsten waar veel scholen jaloers op zijn. Sommige scholen gaan maar met een heel klein clubje naar het NK maar Scalda presteert het elk jaar om met een groot gedreven team deel te nemen. We hebben allemaal een andere achtergrond en specialisatie maar we zijn wel een echt team.”

Kweekvijver

Aan het grootste beroepen-event van Nederland, Skills The Finals, deden in totaal 650 talentvolle mbo-studenten en vmbo-leerlingen mee. Van automonteurs tot ICT-beheerders, verpleegkundigen en schoonheidsspecialisten. Daarmee is Skills The Finals belangrijk als talentenkweekvijver voor de arbeidsmarkt.

De organisatie van deze nationale kampioenschappen voor beroepen is in handen van WorldSkills Netherlands.

WorldSkills Netherlands

Met Skills Heroes benadrukt WorldSkills Netherlands, de mbo-scholen, brancheorganisaties en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, het belang van vakmanschap. Naast Skills Heroes organiseert WorldSkills Netherlands ook vakwedstrijden voor vmbo’ers (Skills Talents). Alle uitslagen zijn hier te vinden. 

Zeeuwse winnaars:
Goud in de categorie Apothekersassistent: Emma van der Woude, Middelburg
Goud in de categorie Maatschappelijke Zorg: Willem de Korte, Meliskerke
Goud in de categorie CAD-tekenaar: Mathijs Oosters, Stellendam
Zilver in de categorie CAD-tekenaar: Dylan Fermont, IJzendijke
Zilver in de categorie Dierverzorger: Tessa Snijders, Burgh-Haamstede
Brons in de categorie Boulanger: Ilse van Pelt, Kapelle
Brons in de categorie Sanitaire verwarmingstechnicus: Jordy de Blaeij, Axel

Zilver in de Hippische vakwedstrijden: Sheena Kempers en Ryan van der Veeken 

Meer uit Beveland

Balansstraat bewijst zich: Goes zet programma voort

GOES - Het college van Goes wil het succesvolle programma Balansstraat voortzetten in 2025 en 2026. De Balansstraat helpt 65-plussers en chronisch zieken om hun balans te verbeteren en zo het risico op vallen te verkleinen. In totaal stelt de gemeente voor de komende twee jaar 240.000 euro beschikbaar.

4 uur geleden
Eerste lichting studenten Participatielab De Betho ontvangt diploma

GOES - De eerste vijftien studenten van het Participatielab bij sociaal werkbedrijf De Betho in Goes hebben hun mbo-diploma niveau 1 in ontvangst genomen. De officiële uitreiking markeerde het einde van een traject waarin werken en leren centraal stonden. Tijdens de ceremonie sprak André van der Reest, voorzitter van het Dagelijks Bestuur van De Betho, zijn waardering uit: "Dit is een moment vol erkenning, verbinding en trots. Studenten én medewerkers hebben een uitzonderlijke prestatie geleverd."

18 uur geleden
Sacha strijdt om titel Miss Universe Netherlands

GOES - Sacha Welleman (26) uit Goes werd eeerder dit jaar verkozen tot Miss Universe Zeeland en vertegenwoordigt sindsdien Zeeland in het landelijke Miss Universe Netherlands-traject. 

23 uur geleden
Oogstfeest Wolphaartsdijk: voor en door het dorp

WOLPHAARTSDIJK - Op zaterdag 12 juli vindt de nieuwe editie van het Oogstfeest Wolphaartsdijk plaats. Aanleiding voor het oogstfeest is het oogsten van gerst. Sebastiaan Poppe, lid van de organisatie, vertelt dat het veel meer is dan dat: "Het is echt een dag voor en door het hele dorp."

1 dag geleden
Nieuwe speeltuin Jachthuisstraat Kloetinge

KLOETINGE - De speeltuin in de Jachthuisstraat in Kloetinge wordt binnenkort ander ingericht door de Gemeente Goes. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (vak) heeft het voortouw genomen om kinderen en omwonenden te betrekken bij de nieuwe plannen.

1 dag geleden
77-jarige man overleden bij eenzijdig ongeval op A58 bij Kruiningen

KRUININGEN - Op de snelweg A58 bij Kruiningen is dinsdag een 77-jarige man uit Ellemeet om het leven gekomen bij een eenzijdig verkeersongeval.

2 dagen geleden
Piet en Riet 65 jaar getrouwd!

Heinkenszand - Burgemeester Dijksterhuis heeft maandagmiddag het echtpaar De Jonge in Heinkenszand gefeliciteerd met hun huwelijksjubileum. Zij waren zondag 06 juli maar liefst 65 jaar getrouwd. 

2 dagen geleden