Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Sc Heerenveen was in eigen stadion verrassend te sterk voor de koploper: 1-0. Vorig seizoen won PSV nog met 8-0 bij Heerenveen.
PSV ging dinsdag in de Champions League ook al met 1-0 onderuit, bij Stade Brest. Tegen Heerenveen haalde de ploeg van trainer Peter Bosz geen hoog niveau. Na balverlies van Ryan Flamingo schoot invaller Ion Nicolaescu de bal in de 74e minuut achter doelman Walter Benítez.
Bosz was na de nederlaag in Frankrijk erg ontevreden en deed de nabespreking van de wedstrijd direct bij terugkeer in Eindhoven in plaats van een dag later, zoals gebruikelijk is. De Apeldoorner verwachtte tegen Heerenveen een goed antwoord van zijn ploeg, maar dat kwam er niet.
Reservebank
Noa Lang en Johan Bakayoko startten op de reservebank. Ivan Perisic en Malik Tillman kregen op de flanken voorin de voorkeur. Middenvelder Joey Veerman deed voor het eerst sinds eind september weer mee als basisspeler.
Heerenveen, dat dit seizoen in thuisduels nog ongeslagen is, durfde druk te zetten en had een overwicht. Dimitris Rallis zette de thuisploeg op voorsprong, maar het doelpunt ging niet door om buitenspel. PSV werd zelf helemaal niet gevaarlijk.
Zonder overtuiging
Lang kwam na rust in de ploeg voor Ismael Saibari, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. Tillman kreeg in de 64e minuut wel een kans, maar schoot net naast. Ook Flamingo zorgde kort daarna voor gevaar. Heerenveen overleefde die fase en sloeg een kwartier voor tijd via Nicolaescu wel toe.
PSV drong nog wel aan, maar zonder overtuiging. Het is voor het eerst dat de Eindhovenaren twee keer op rij verliezen sinds Bosz trainer is. PSV scoorde bijna twee jaar geleden voor het laatst niet in een Eredivisiewedstrijd. Dat was in januari 2023 bij FC Emmen (1-0).
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.
5 uur geledenTIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
10 uur geleden