Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Sc Heerenveen was in eigen stadion verrassend te sterk voor de koploper: 1-0. Vorig seizoen won PSV nog met 8-0 bij Heerenveen.

PSV ging dinsdag in de Champions League ook al met 1-0 onderuit, bij Stade Brest. Tegen Heerenveen haalde de ploeg van trainer Peter Bosz geen hoog niveau. Na balverlies van Ryan Flamingo schoot invaller Ion Nicolaescu de bal in de 74e minuut achter doelman Walter Benítez.

Bosz was na de nederlaag in Frankrijk erg ontevreden en deed de nabespreking van de wedstrijd direct bij terugkeer in Eindhoven in plaats van een dag later, zoals gebruikelijk is. De Apeldoorner verwachtte tegen Heerenveen een goed antwoord van zijn ploeg, maar dat kwam er niet.

Reservebank

Noa Lang en Johan Bakayoko startten op de reservebank. Ivan Perisic en Malik Tillman kregen op de flanken voorin de voorkeur. Middenvelder Joey Veerman deed voor het eerst sinds eind september weer mee als basisspeler.

Heerenveen, dat dit seizoen in thuisduels nog ongeslagen is, durfde druk te zetten en had een overwicht. Dimitris Rallis zette de thuisploeg op voorsprong, maar het doelpunt ging niet door om buitenspel. PSV werd zelf helemaal niet gevaarlijk.

Zonder overtuiging

Lang kwam na rust in de ploeg voor Ismael Saibari, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. Tillman kreeg in de 64e minuut wel een kans, maar schoot net naast. Ook Flamingo zorgde kort daarna voor gevaar. Heerenveen overleefde die fase en sloeg een kwartier voor tijd via Nicolaescu wel toe.

PSV drong nog wel aan, maar zonder overtuiging. Het is voor het eerst dat de Eindhovenaren twee keer op rij verliezen sinds Bosz trainer is. PSV scoorde bijna twee jaar geleden voor het laatst niet in een Eredivisiewedstrijd. Dat was in januari 2023 bij FC Emmen (1-0).

Meer uit Voetbal

Gakpo 'enkele weken' niet beschikbaar bij Liverpool

MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.

8 uur geleden
Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

10 uur geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

13 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

13 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

14 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

14 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

15 uur geleden