Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Sc Heerenveen was in eigen stadion verrassend te sterk voor de koploper: 1-0. Vorig seizoen won PSV nog met 8-0 bij Heerenveen.

PSV ging dinsdag in de Champions League ook al met 1-0 onderuit, bij Stade Brest. Tegen Heerenveen haalde de ploeg van trainer Peter Bosz geen hoog niveau. Na balverlies van Ryan Flamingo schoot invaller Ion Nicolaescu de bal in de 74e minuut achter doelman Walter Benítez.

Bosz was na de nederlaag in Frankrijk erg ontevreden en deed de nabespreking van de wedstrijd direct bij terugkeer in Eindhoven in plaats van een dag later, zoals gebruikelijk is. De Apeldoorner verwachtte tegen Heerenveen een goed antwoord van zijn ploeg, maar dat kwam er niet.

Reservebank

Noa Lang en Johan Bakayoko startten op de reservebank. Ivan Perisic en Malik Tillman kregen op de flanken voorin de voorkeur. Middenvelder Joey Veerman deed voor het eerst sinds eind september weer mee als basisspeler.

Heerenveen, dat dit seizoen in thuisduels nog ongeslagen is, durfde druk te zetten en had een overwicht. Dimitris Rallis zette de thuisploeg op voorsprong, maar het doelpunt ging niet door om buitenspel. PSV werd zelf helemaal niet gevaarlijk.

Zonder overtuiging

Lang kwam na rust in de ploeg voor Ismael Saibari, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. Tillman kreeg in de 64e minuut wel een kans, maar schoot net naast. Ook Flamingo zorgde kort daarna voor gevaar. Heerenveen overleefde die fase en sloeg een kwartier voor tijd via Nicolaescu wel toe.

PSV drong nog wel aan, maar zonder overtuiging. Het is voor het eerst dat de Eindhovenaren twee keer op rij verliezen sinds Bosz trainer is. PSV scoorde bijna twee jaar geleden voor het laatst niet in een Eredivisiewedstrijd. Dat was in januari 2023 bij FC Emmen (1-0).

Meer uit Voetbal

Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

1 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

2 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

4 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

4 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

6 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

7 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

7 uur geleden