Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie

HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Sc Heerenveen was in eigen stadion verrassend te sterk voor de koploper: 1-0. Vorig seizoen won PSV nog met 8-0 bij Heerenveen.

PSV ging dinsdag in de Champions League ook al met 1-0 onderuit, bij Stade Brest. Tegen Heerenveen haalde de ploeg van trainer Peter Bosz geen hoog niveau. Na balverlies van Ryan Flamingo schoot invaller Ion Nicolaescu de bal in de 74e minuut achter doelman Walter Benítez.

Bosz was na de nederlaag in Frankrijk erg ontevreden en deed de nabespreking van de wedstrijd direct bij terugkeer in Eindhoven in plaats van een dag later, zoals gebruikelijk is. De Apeldoorner verwachtte tegen Heerenveen een goed antwoord van zijn ploeg, maar dat kwam er niet.

Reservebank

Noa Lang en Johan Bakayoko startten op de reservebank. Ivan Perisic en Malik Tillman kregen op de flanken voorin de voorkeur. Middenvelder Joey Veerman deed voor het eerst sinds eind september weer mee als basisspeler.

Heerenveen, dat dit seizoen in thuisduels nog ongeslagen is, durfde druk te zetten en had een overwicht. Dimitris Rallis zette de thuisploeg op voorsprong, maar het doelpunt ging niet door om buitenspel. PSV werd zelf helemaal niet gevaarlijk.

Zonder overtuiging

Lang kwam na rust in de ploeg voor Ismael Saibari, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. Tillman kreeg in de 64e minuut wel een kans, maar schoot net naast. Ook Flamingo zorgde kort daarna voor gevaar. Heerenveen overleefde die fase en sloeg een kwartier voor tijd via Nicolaescu wel toe.

PSV drong nog wel aan, maar zonder overtuiging. Het is voor het eerst dat de Eindhovenaren twee keer op rij verliezen sinds Bosz trainer is. PSV scoorde bijna twee jaar geleden voor het laatst niet in een Eredivisiewedstrijd. Dat was in januari 2023 bij FC Emmen (1-0).

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

8 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

15 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

20 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden