Sc Heerenveen bezorgt koploper PSV tweede nederlaag in Eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Sc Heerenveen was in eigen stadion verrassend te sterk voor de koploper: 1-0. Vorig seizoen won PSV nog met 8-0 bij Heerenveen.
PSV ging dinsdag in de Champions League ook al met 1-0 onderuit, bij Stade Brest. Tegen Heerenveen haalde de ploeg van trainer Peter Bosz geen hoog niveau. Na balverlies van Ryan Flamingo schoot invaller Ion Nicolaescu de bal in de 74e minuut achter doelman Walter Benítez.
Bosz was na de nederlaag in Frankrijk erg ontevreden en deed de nabespreking van de wedstrijd direct bij terugkeer in Eindhoven in plaats van een dag later, zoals gebruikelijk is. De Apeldoorner verwachtte tegen Heerenveen een goed antwoord van zijn ploeg, maar dat kwam er niet.
Reservebank
Noa Lang en Johan Bakayoko startten op de reservebank. Ivan Perisic en Malik Tillman kregen op de flanken voorin de voorkeur. Middenvelder Joey Veerman deed voor het eerst sinds eind september weer mee als basisspeler.
Heerenveen, dat dit seizoen in thuisduels nog ongeslagen is, durfde druk te zetten en had een overwicht. Dimitris Rallis zette de thuisploeg op voorsprong, maar het doelpunt ging niet door om buitenspel. PSV werd zelf helemaal niet gevaarlijk.
Zonder overtuiging
Lang kwam na rust in de ploeg voor Ismael Saibari, maar het spelbeeld veranderde nauwelijks. Tillman kreeg in de 64e minuut wel een kans, maar schoot net naast. Ook Flamingo zorgde kort daarna voor gevaar. Heerenveen overleefde die fase en sloeg een kwartier voor tijd via Nicolaescu wel toe.
PSV drong nog wel aan, maar zonder overtuiging. Het is voor het eerst dat de Eindhovenaren twee keer op rij verliezen sinds Bosz trainer is. PSV scoorde bijna twee jaar geleden voor het laatst niet in een Eredivisiewedstrijd. Dat was in januari 2023 bij FC Emmen (1-0).
Meer uit Voetbal
KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
36 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
7 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
14 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
14 uur geleden