SC Cambuur met clubrecord naar fraaie vierde plaats in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - SC Cambuur heeft bij NEC de vierde opeenvolgende overwinning in de Eredivisie behaald. De Friese smaakmaker zegevierde in Nijmegen met 3-2. Nooit eerder won de ploeg uit Leeuwarden in de Eredivisie vier duels op rij. SC Cambuur klom op de ranglijst naar de fraaie vierde plek. NEC bleef voorlopig achtste.
Het duel tussen de twee gepromoveerde clubs was zeer vermakelijk. Beide ploegen streden met open vizier, speelden vol op de winst en maakten in verdedigend opzicht nogal veel fouten. Daardoor viel er voor de tv-kijkers genoeg te beleven.
SC Cambuur kwam na ruim een kwartier op voorsprong via Jamie Jacobs, die een fraaie aanval doeltreffend afrondde (0-1). Met vijf goals en vier assists is de middenvelder voorlopig de waardevolste speler van de Friese ploeg.
Kopbal
Namens NEC zorgde Edgar Barreto met een mooie kopbal uit een hoekschop van Lasse Schöne voor de gelijkmaker (1-1). De 37-jarige middenvelder scoorde in 2007 voor de laatste keer in de Eredivisie. Met een tussenperiode van 5375 dagen heeft hij nu dat record in handen.
Dankzij een treffer van Ali Akman, die een fout bij Erik Schouten subtiel afstrafte, ging NEC met een voorsprong de rust in (2-1). Na de pauze toonde SC Cambuur zich scherp bij rebounds afkomstig van doelman Mattijs Branderhorst. Eerst sloeg Roberts Uldrikis toe (2-2) en daarna reageerde ook Alex Bangura attent (2-3). Met het nodige kunst- en vliegwerk wist SC Cambuur de voorsprong tot het eindsignaal vast te houden.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
10 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
17 uur geleden