SC Cambuur met clubrecord naar fraaie vierde plaats in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - SC Cambuur heeft bij NEC de vierde opeenvolgende overwinning in de Eredivisie behaald. De Friese smaakmaker zegevierde in Nijmegen met 3-2. Nooit eerder won de ploeg uit Leeuwarden in de Eredivisie vier duels op rij. SC Cambuur klom op de ranglijst naar de fraaie vierde plek. NEC bleef voorlopig achtste.
Het duel tussen de twee gepromoveerde clubs was zeer vermakelijk. Beide ploegen streden met open vizier, speelden vol op de winst en maakten in verdedigend opzicht nogal veel fouten. Daardoor viel er voor de tv-kijkers genoeg te beleven.
SC Cambuur kwam na ruim een kwartier op voorsprong via Jamie Jacobs, die een fraaie aanval doeltreffend afrondde (0-1). Met vijf goals en vier assists is de middenvelder voorlopig de waardevolste speler van de Friese ploeg.
Kopbal
Namens NEC zorgde Edgar Barreto met een mooie kopbal uit een hoekschop van Lasse Schöne voor de gelijkmaker (1-1). De 37-jarige middenvelder scoorde in 2007 voor de laatste keer in de Eredivisie. Met een tussenperiode van 5375 dagen heeft hij nu dat record in handen.
Dankzij een treffer van Ali Akman, die een fout bij Erik Schouten subtiel afstrafte, ging NEC met een voorsprong de rust in (2-1). Na de pauze toonde SC Cambuur zich scherp bij rebounds afkomstig van doelman Mattijs Branderhorst. Eerst sloeg Roberts Uldrikis toe (2-2) en daarna reageerde ook Alex Bangura attent (2-3). Met het nodige kunst- en vliegwerk wist SC Cambuur de voorsprong tot het eindsignaal vast te houden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
8 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
12 uur geleden