SC Cambuur met clubrecord naar fraaie vierde plaats in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - SC Cambuur heeft bij NEC de vierde opeenvolgende overwinning in de Eredivisie behaald. De Friese smaakmaker zegevierde in Nijmegen met 3-2. Nooit eerder won de ploeg uit Leeuwarden in de Eredivisie vier duels op rij. SC Cambuur klom op de ranglijst naar de fraaie vierde plek. NEC bleef voorlopig achtste.
Het duel tussen de twee gepromoveerde clubs was zeer vermakelijk. Beide ploegen streden met open vizier, speelden vol op de winst en maakten in verdedigend opzicht nogal veel fouten. Daardoor viel er voor de tv-kijkers genoeg te beleven.
SC Cambuur kwam na ruim een kwartier op voorsprong via Jamie Jacobs, die een fraaie aanval doeltreffend afrondde (0-1). Met vijf goals en vier assists is de middenvelder voorlopig de waardevolste speler van de Friese ploeg.
Kopbal
Namens NEC zorgde Edgar Barreto met een mooie kopbal uit een hoekschop van Lasse Schöne voor de gelijkmaker (1-1). De 37-jarige middenvelder scoorde in 2007 voor de laatste keer in de Eredivisie. Met een tussenperiode van 5375 dagen heeft hij nu dat record in handen.
Dankzij een treffer van Ali Akman, die een fout bij Erik Schouten subtiel afstrafte, ging NEC met een voorsprong de rust in (2-1). Na de pauze toonde SC Cambuur zich scherp bij rebounds afkomstig van doelman Mattijs Branderhorst. Eerst sloeg Roberts Uldrikis toe (2-2) en daarna reageerde ook Alex Bangura attent (2-3). Met het nodige kunst- en vliegwerk wist SC Cambuur de voorsprong tot het eindsignaal vast te houden.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
18 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
19 uur geleden