SC Cambuur met clubrecord naar fraaie vierde plaats in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - SC Cambuur heeft bij NEC de vierde opeenvolgende overwinning in de Eredivisie behaald. De Friese smaakmaker zegevierde in Nijmegen met 3-2. Nooit eerder won de ploeg uit Leeuwarden in de Eredivisie vier duels op rij. SC Cambuur klom op de ranglijst naar de fraaie vierde plek. NEC bleef voorlopig achtste.
Het duel tussen de twee gepromoveerde clubs was zeer vermakelijk. Beide ploegen streden met open vizier, speelden vol op de winst en maakten in verdedigend opzicht nogal veel fouten. Daardoor viel er voor de tv-kijkers genoeg te beleven.
SC Cambuur kwam na ruim een kwartier op voorsprong via Jamie Jacobs, die een fraaie aanval doeltreffend afrondde (0-1). Met vijf goals en vier assists is de middenvelder voorlopig de waardevolste speler van de Friese ploeg.
Kopbal
Namens NEC zorgde Edgar Barreto met een mooie kopbal uit een hoekschop van Lasse Schöne voor de gelijkmaker (1-1). De 37-jarige middenvelder scoorde in 2007 voor de laatste keer in de Eredivisie. Met een tussenperiode van 5375 dagen heeft hij nu dat record in handen.
Dankzij een treffer van Ali Akman, die een fout bij Erik Schouten subtiel afstrafte, ging NEC met een voorsprong de rust in (2-1). Na de pauze toonde SC Cambuur zich scherp bij rebounds afkomstig van doelman Mattijs Branderhorst. Eerst sloeg Roberts Uldrikis toe (2-2) en daarna reageerde ook Alex Bangura attent (2-3). Met het nodige kunst- en vliegwerk wist SC Cambuur de voorsprong tot het eindsignaal vast te houden.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
7 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
9 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
9 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
11 uur geleden