Sauna's rekenen op goed nieuws van kabinet over openstelling
WOERDEN (ANP) - De sauna's in Nederland hebben alle reden om aan te nemen dat het kabinet vrijdag bekend gaat maken dat ze, onder voorwaarden, weer open mogen. Dat zegt voorzitter Jos Keizer van de Vereniging van Nederlandse Sauna- en Wellness Bedrijven (VNSWB) donderdag. "Ik ga daarvan uit. Voor mij is het eigenlijk een feit."
Sauna's moesten tijdens de eerste lockdown de deuren sluiten. In juli 2020 mochten ze weer open, maar met een veel kleiner aantal bezoekers. Toen het kabinet in december een harde lockdown instelde, vanwege de snelle toename van het aantal coronabesmettingen, moesten saunabedrijven opnieuw dicht, tot op de dag van vandaag.
Bij het vorige kabinetsbesluit over versoepeling van de coronamaatregelen werden de sauna's en welnesscentra "op het laatste moment, vijf minuten voor de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge van de openingskaart geveegd en moesten ze toch dicht blijven", aldus Keizer. Terwijl sportscholen, zwembaden en sekswerkers onder voorwaarden wel weer gasten mochten ontvangen, valt deze sector volgens hem tussen wal en schip.
Veel onduidelijkheid
"Bij elke persconferentie van het kabinet over de coronamaatregelen is er veel ruis, onzekerheid en onduidelijkheid over onze branche. Die werd meestal niet eens genoemd en daar hebben wij veel last van gehad", aldus Keizer. Hij begrijpt dat voorzichtigheid geboden is, maar volgens hem voldoen de bedrijven al heel erg lang aan alle voorwaarden om besmetting te voorkomen. De voorzitter zegt er daardoor van overtuigd te zijn dat er morgen goed nieuws van het kabinet komt.
Bij de VNSWB zijn zo'n zestig van de circa honderd sauna's en welnessbedrijven aangesloten.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
11 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
13 uur geleden