Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sauna's rekenen op goed nieuws van kabinet over openstelling

Sauna's rekenen op goed nieuws van kabinet over openstelling

WOERDEN (ANP) - De sauna's in Nederland hebben alle reden om aan te nemen dat het kabinet vrijdag bekend gaat maken dat ze, onder voorwaarden, weer open mogen. Dat zegt voorzitter Jos Keizer van de Vereniging van Nederlandse Sauna- en Wellness Bedrijven (VNSWB) donderdag. "Ik ga daarvan uit. Voor mij is het eigenlijk een feit."

Sauna's moesten tijdens de eerste lockdown de deuren sluiten. In juli 2020 mochten ze weer open, maar met een veel kleiner aantal bezoekers. Toen het kabinet in december een harde lockdown instelde, vanwege de snelle toename van het aantal coronabesmettingen, moesten saunabedrijven opnieuw dicht, tot op de dag van vandaag.

Bij het vorige kabinetsbesluit over versoepeling van de coronamaatregelen werden de sauna's en welnesscentra "op het laatste moment, vijf minuten voor de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge van de openingskaart geveegd en moesten ze toch dicht blijven", aldus Keizer. Terwijl sportscholen, zwembaden en sekswerkers onder voorwaarden wel weer gasten mochten ontvangen, valt deze sector volgens hem tussen wal en schip.

Veel onduidelijkheid

"Bij elke persconferentie van het kabinet over de coronamaatregelen is er veel ruis, onzekerheid en onduidelijkheid over onze branche. Die werd meestal niet eens genoemd en daar hebben wij veel last van gehad", aldus Keizer. Hij begrijpt dat voorzichtigheid geboden is, maar volgens hem voldoen de bedrijven al heel erg lang aan alle voorwaarden om besmetting te voorkomen. De voorzitter zegt er daardoor van overtuigd te zijn dat er morgen goed nieuws van het kabinet komt.

Bij de VNSWB zijn zo'n zestig van de circa honderd sauna's en welnessbedrijven aangesloten.

Meer uit Binnenland

Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

2 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

2 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

3 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

4 uur geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

4 uur geleden
Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

4 uur geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

5 uur geleden