Saudische minister naar Chili voor gesprekken over lithium
SANTIAGO (ANP/RTR) - De mijnbouwminister van Saudi-Arabië gaat volgende maand naar Chili om daar te praten over mogelijke investeringen in de productie van lithium. Saudi-Arabië heeft plannen om batterijen voor elektrische auto's te gaan maken en lithium is een belangrijke grondstof daarvoor.
Chili is de op een na grootste producent van lithium ter wereld. Saudi-Arabië zou daarom interesse hebben om het metaal uit Chili te halen.
De Chileense overheid heeft nu gezegd dat de Saudische minister ergens in juli een bezoek brengt aan het Zuid-Amerikaanse land om met zijn Chileense collega te praten over lithiumprojecten. Een exacte datum voor dat bezoek is nog niet vastgesteld. Ook zou de minister spreken met Chileense mijnbouwbedrijven over samenwerking.
Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco is ook bezig met plannen voor de productie van lithium uit zout water dat vrijkomt uit olievelden. Saudi-Arabië wil de economie minder afhankelijk maken van de olie-inkomsten. De eigen productie van batterijen en ook elektrische auto's is daar onderdeel van. Het land heeft al een eigen merk voor elektrische auto's, genaamd Ceer.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
10 uur geleden