Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft voor ruim 70 miljard euro aan aandelen van olieconcern Saudi Aramco verplaatst naar zijn staatsfonds. Dat investeringsfonds is opgezet om het land op termijn minder afhankelijk te maken van de verkoop van olie. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat er tegen 2025 bijna 1000 miljard euro in het staatsfonds zit.

De 4 procent aandelen van Saudi Aramco zijn alleen in het fonds geplaatst, maar nog niet verkocht. Analisten denken wel dat het verplaatsen van de aandelen in het fonds kan betekenen dat Saudi-Arabië de aandelen wil gaan verkopen. Het land benadrukte bij de bekendmaking van het nieuws dat het zeker 94 procent van de aandelen in Saudi Aramco in handen zal houden.

Eind 2019 werd voor het eerst een klein plukje aandelen verkocht van Saudi Aramco. Het ging toen om 1,7 procent van de grootste producent van ruwe aardolie ter wereld. Daarmee werd, in de grootste beursgang ooit, omgerekend bijna 26,5 miljard euro opgehaald.

Het bedrijf, dat voor het laatst cijfers publiceerde over het derde kwartaal van vorig jaar, profiteert van de hoge olieprijzen. Die zijn hard gestegen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. Dat leverde het Saudische staatsbedrijf een winst van omgerekend 26,3 miljard euro op in het derde kwartaal.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

2 uur geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

4 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

1 dag geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden