Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft voor ruim 70 miljard euro aan aandelen van olieconcern Saudi Aramco verplaatst naar zijn staatsfonds. Dat investeringsfonds is opgezet om het land op termijn minder afhankelijk te maken van de verkoop van olie. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat er tegen 2025 bijna 1000 miljard euro in het staatsfonds zit.

De 4 procent aandelen van Saudi Aramco zijn alleen in het fonds geplaatst, maar nog niet verkocht. Analisten denken wel dat het verplaatsen van de aandelen in het fonds kan betekenen dat Saudi-Arabië de aandelen wil gaan verkopen. Het land benadrukte bij de bekendmaking van het nieuws dat het zeker 94 procent van de aandelen in Saudi Aramco in handen zal houden.

Eind 2019 werd voor het eerst een klein plukje aandelen verkocht van Saudi Aramco. Het ging toen om 1,7 procent van de grootste producent van ruwe aardolie ter wereld. Daarmee werd, in de grootste beursgang ooit, omgerekend bijna 26,5 miljard euro opgehaald.

Het bedrijf, dat voor het laatst cijfers publiceerde over het derde kwartaal van vorig jaar, profiteert van de hoge olieprijzen. Die zijn hard gestegen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. Dat leverde het Saudische staatsbedrijf een winst van omgerekend 26,3 miljard euro op in het derde kwartaal.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

9 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

9 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

10 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

11 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

11 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden