Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft voor ruim 70 miljard euro aan aandelen van olieconcern Saudi Aramco verplaatst naar zijn staatsfonds. Dat investeringsfonds is opgezet om het land op termijn minder afhankelijk te maken van de verkoop van olie. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat er tegen 2025 bijna 1000 miljard euro in het staatsfonds zit.

De 4 procent aandelen van Saudi Aramco zijn alleen in het fonds geplaatst, maar nog niet verkocht. Analisten denken wel dat het verplaatsen van de aandelen in het fonds kan betekenen dat Saudi-Arabië de aandelen wil gaan verkopen. Het land benadrukte bij de bekendmaking van het nieuws dat het zeker 94 procent van de aandelen in Saudi Aramco in handen zal houden.

Eind 2019 werd voor het eerst een klein plukje aandelen verkocht van Saudi Aramco. Het ging toen om 1,7 procent van de grootste producent van ruwe aardolie ter wereld. Daarmee werd, in de grootste beursgang ooit, omgerekend bijna 26,5 miljard euro opgehaald.

Het bedrijf, dat voor het laatst cijfers publiceerde over het derde kwartaal van vorig jaar, profiteert van de hoge olieprijzen. Die zijn hard gestegen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. Dat leverde het Saudische staatsbedrijf een winst van omgerekend 26,3 miljard euro op in het derde kwartaal.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

38 minuten geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

3 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

5 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

5 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

8 uur geleden