Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

Saudi-Arabië plaatst voor 70 miljard aan aandelen Aramco in fonds

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft voor ruim 70 miljard euro aan aandelen van olieconcern Saudi Aramco verplaatst naar zijn staatsfonds. Dat investeringsfonds is opgezet om het land op termijn minder afhankelijk te maken van de verkoop van olie. De Saudische kroonprins Mohammed bin Salman wil dat er tegen 2025 bijna 1000 miljard euro in het staatsfonds zit.

De 4 procent aandelen van Saudi Aramco zijn alleen in het fonds geplaatst, maar nog niet verkocht. Analisten denken wel dat het verplaatsen van de aandelen in het fonds kan betekenen dat Saudi-Arabië de aandelen wil gaan verkopen. Het land benadrukte bij de bekendmaking van het nieuws dat het zeker 94 procent van de aandelen in Saudi Aramco in handen zal houden.

Eind 2019 werd voor het eerst een klein plukje aandelen verkocht van Saudi Aramco. Het ging toen om 1,7 procent van de grootste producent van ruwe aardolie ter wereld. Daarmee werd, in de grootste beursgang ooit, omgerekend bijna 26,5 miljard euro opgehaald.

Het bedrijf, dat voor het laatst cijfers publiceerde over het derde kwartaal van vorig jaar, profiteert van de hoge olieprijzen. Die zijn hard gestegen dankzij het economisch herstel van de coronacrisis. Dat leverde het Saudische staatsbedrijf een winst van omgerekend 26,3 miljard euro op in het derde kwartaal.

Meer uit Financieel

KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

4 uur geleden
KVK: groei aantal bedrijven stagneert, veel zzp'ers gestopt

UTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".

4 uur geleden
Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

9 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

11 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

11 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

12 uur geleden