Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië en Rusland verlengen productiebeperkingen olie

Saudi-Arabië en Rusland verlengen productiebeperkingen olie

RIYAD/MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië en Rusland gaan hun beperkingen bij de productie van olie verlengen tot het einde van dit jaar, om zo de prijzen te stutten. De olieprijzen gingen omhoog door het nieuws en de prijs van Brentolie klom daarbij zelfs even voor het eerst sinds november vorig jaar boven de 90 dollar per vat.

Saudi-Arabië zet nu door met zijn vrijwillige productieverlaging van een miljoen vaten per dag tot en met december. De dagelijkse olieproductie van het land ligt daarmee rond de 9 miljoen vaten (van 159 liter), wat het laagste niveau in jaren is. Rusland zet op zijn beurt een eigen beperking van de export van olie met 300.000 vaten per dag door tot eind dit jaar.

De twee landen zijn lid van de oliegroep OPEC+. Ook andere leden van de OPEC+ hebben de productie verlaagd om zo de prijs aan te jagen. Die afspraken over de productie van het oliekartel lopen tot eind volgend jaar.

Stabiliteit garanderen

Saudi-Arabië verklaarde dat maandelijks zal worden gekeken of de productie verder verlaagd moet worden of juist verhoogd. De grootste olie-exporteur ter wereld zegt de stabiliteit op de oliemarkten te willen garanderen.

Op de oliemarkt steeg de prijs van Brent, de maatstaf voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, dinsdagmiddag met 1 procent tot 89,92 dollar per vat. Amerikaanse WTI-olie werd 1,5 procent duurder op 86,83 dollar per vat.

Aan de pomp zijn de stijgende olieprijzen te merken. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen voor benzine en diesel de afgelopen weken gestegen.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

31 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

53 minuten geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

2 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden