Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saudi-Arabië en Rusland verlengen productiebeperkingen olie

Saudi-Arabië en Rusland verlengen productiebeperkingen olie

RIYAD/MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië en Rusland gaan hun beperkingen bij de productie van olie verlengen tot het einde van dit jaar, om zo de prijzen te stutten. De olieprijzen gingen omhoog door het nieuws en de prijs van Brentolie klom daarbij zelfs even voor het eerst sinds november vorig jaar boven de 90 dollar per vat.

Saudi-Arabië zet nu door met zijn vrijwillige productieverlaging van een miljoen vaten per dag tot en met december. De dagelijkse olieproductie van het land ligt daarmee rond de 9 miljoen vaten (van 159 liter), wat het laagste niveau in jaren is. Rusland zet op zijn beurt een eigen beperking van de export van olie met 300.000 vaten per dag door tot eind dit jaar.

De twee landen zijn lid van de oliegroep OPEC+. Ook andere leden van de OPEC+ hebben de productie verlaagd om zo de prijs aan te jagen. Die afspraken over de productie van het oliekartel lopen tot eind volgend jaar.

Stabiliteit garanderen

Saudi-Arabië verklaarde dat maandelijks zal worden gekeken of de productie verder verlaagd moet worden of juist verhoogd. De grootste olie-exporteur ter wereld zegt de stabiliteit op de oliemarkten te willen garanderen.

Op de oliemarkt steeg de prijs van Brent, de maatstaf voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, dinsdagmiddag met 1 procent tot 89,92 dollar per vat. Amerikaanse WTI-olie werd 1,5 procent duurder op 86,83 dollar per vat.

Aan de pomp zijn de stijgende olieprijzen te merken. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen voor benzine en diesel de afgelopen weken gestegen.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

10 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

12 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

14 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden