Saudi-Arabië en Rusland verlengen productiebeperkingen olie
RIYAD/MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië en Rusland gaan hun beperkingen bij de productie van olie verlengen tot het einde van dit jaar, om zo de prijzen te stutten. De olieprijzen gingen omhoog door het nieuws en de prijs van Brentolie klom daarbij zelfs even voor het eerst sinds november vorig jaar boven de 90 dollar per vat.
Saudi-Arabië zet nu door met zijn vrijwillige productieverlaging van een miljoen vaten per dag tot en met december. De dagelijkse olieproductie van het land ligt daarmee rond de 9 miljoen vaten (van 159 liter), wat het laagste niveau in jaren is. Rusland zet op zijn beurt een eigen beperking van de export van olie met 300.000 vaten per dag door tot eind dit jaar.
De twee landen zijn lid van de oliegroep OPEC+. Ook andere leden van de OPEC+ hebben de productie verlaagd om zo de prijs aan te jagen. Die afspraken over de productie van het oliekartel lopen tot eind volgend jaar.
Stabiliteit garanderen
Saudi-Arabië verklaarde dat maandelijks zal worden gekeken of de productie verder verlaagd moet worden of juist verhoogd. De grootste olie-exporteur ter wereld zegt de stabiliteit op de oliemarkten te willen garanderen.
Op de oliemarkt steeg de prijs van Brent, de maatstaf voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, dinsdagmiddag met 1 procent tot 89,92 dollar per vat. Amerikaanse WTI-olie werd 1,5 procent duurder op 86,83 dollar per vat.
Aan de pomp zijn de stijgende olieprijzen te merken. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen voor benzine en diesel de afgelopen weken gestegen.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.
4 uur geledenESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.
4 uur geleden