
Saskia is locatiemanager bij de kringloop in Smerdiek: ‘Heel erg leuk werk’
SMERDIEK - Saskia van de Graaff is locatiemanager van de kringloopwinkel van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk. Ze vindt het heel erg leuk werk, samen met veel vrijwilligers. “We doen het echt samen. Iedereen komt hier met veel inzet om door alle dozen en gebrachte spullen te gaan.”Momenteel is Saskia bezig met de kerstmarkt. “Boeken en speelgoed worden hier veel voor gebruikt, maar ook maatschappelijke dienstverlening en samengestelde sinterklaaspakketten. Voor de kerstdagen gaat het vooral om kerstballen, kersthuisjes en lichtjes. Het is echt leuk dat je daar iemand weer blij mee kan maken”, aldus Saskia. “We merken dat mensen het ons ook echt gunnen. We horen regelmatig dat mensen thuis spulletjes verzamelen om het naar ons toe te kunnen brengen. Ook in de coronatijd hebben mensen gewacht tot we weer open waren om hun spullen te komen brengen.” Saskia en de vrijwilligers zijn niet alleen met de winkel bezig. Zij proberen zich ook op andere manieren voor de maatschappij in te zetten. Waar mogelijk financieren zij verschillende projecten. “Een aantal worden door de overheid gefinancierd, maar veel ook niet. Soms richten we huizen in met de spullen die we hebben of zorgen we voor vervoer als mensen een taxi nodig hebben.” Maar ook in het buitenland zijn er actieve projecten. “Zo is er laatst nog een complete speeltuin bij een schooltje ingericht voor roma kinderen, dat was echt ontzettend leuk om te doen. En dat van onze hergebruikte spullen”, vertelt Saskia trots.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Op het terrein van streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland wordt op maandag 5 mei een bevrijdingsmarkt georganiseerd. Bezoekers kunnen vanaf 11.00 uur terecht op de markt.
12 uur geledenMedusa Auctioneers houdt taxatieweek van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 mei
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - De buitenzwembaden in Sint-Maartensdijk en Tholen openen maandag 5 mei hun deuren. Bezoekers zijn op Bevrijdingsdag welkom vanaf 13.00 uur. Vrijwilligers hebben in april hard gewerkt om de baden klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
1 dag geledenSTAVENISSE - Het Watersnoodhuis in Stavenisse opent op zaterdag 3 mei weer de deuren. In het voormalige raadhuis kunnen bezoekers zich onderdompelen in de geschiedenis van de Watersnoodramp van 1953, met speciale aandacht voor de gevolgen op Tholen en Sint Philipsland. Tien jaar geleden werd het informatiecentrum officieel in gebruik genomen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Rokkende tractoren, waarvan de ene een nog grotere rookpluim produceert dan de andere, liters koud bier en een stralende zomerzon. Jong en oud genoot afgelopen weekend van de Thoolse Dagen, oftewel trekkertrek. Het jaarlijks terugkerende spektakel met veel tractorgeweld trekt elk jaar ongeveer 4000 bezoekers naar het industrieterrein, zo vertelt Adrie Houke van de Stichting Thoolse Dagen.
2 dagen geledenTHOLEN - Beter weer hadden de Oranjecomités van Koningsdag zich niet kunnen wensen. Onder een stralende zon werd deze feestdag zaterdag gevierd in de gemeente Tholen. In de stad keerde het ringrijden terug op de Markt. Bekijk de foto's van Rien Burgers onderaan dit artikel.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jack Westdorp van Memorabele Momenten.
3 dagen geleden