Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Saskia is locatiemanager bij de kringloop in Smerdiek: ‘Heel erg leuk werk’

Saskia is locatiemanager bij de kringloop in Smerdiek: ‘Heel erg leuk werk’

SMERDIEK - Saskia van de Graaff is locatiemanager van de kringloopwinkel van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk. Ze vindt het heel erg leuk werk, samen met veel vrijwilligers. “We doen het echt samen. Iedereen komt hier met veel inzet om door alle dozen en gebrachte spullen te gaan.”Momenteel is Saskia bezig met de kerstmarkt. “Boeken en speelgoed worden hier veel voor gebruikt, maar ook maatschappelijke dienstverlening en samengestelde sinterklaaspakketten. Voor de kerstdagen gaat het vooral om kerstballen, kersthuisjes en lichtjes. Het is echt leuk dat je daar iemand weer blij mee kan maken”, aldus Saskia. “We merken dat mensen het ons ook echt gunnen. We horen regelmatig dat mensen thuis spulletjes verzamelen om het naar ons toe te kunnen brengen. Ook in de coronatijd hebben mensen gewacht tot we weer open waren om hun spullen te komen brengen.” Saskia en de vrijwilligers zijn niet alleen met de winkel bezig. Zij proberen zich ook op andere manieren voor de maatschappij in te zetten. Waar mogelijk financieren zij verschillende projecten. “Een aantal worden door de overheid gefinancierd, maar veel ook niet. Soms richten we huizen in met de spullen die we hebben of zorgen we voor vervoer als mensen een taxi nodig hebben.” Maar ook in het buitenland zijn er actieve projecten. “Zo is er laatst nog een complete speeltuin bij een schooltje ingericht voor roma kinderen, dat was echt ontzettend leuk om te doen. En dat van onze hergebruikte spullen”, vertelt Saskia trots.

Meer uit Tholen

GGD start campagne tegen schimmels in huis

BRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.

6 uur geleden
Aan de keukentafel met Arjan Oerlemans: ‘Chauffeur zijn is nog steeds een mooi beroep’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.

7 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gemeentehuis van Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

10 uur geleden
Zo’n 150 muzikanten bij het finaleconcert ‘Er gaat niets boven Sint-Annaland’

SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."

1 dag geleden
Nieuwe straat op plek van oude school De Rieburch krijgt historische naam

SINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.

1 dag geleden
Senioren Vereniging Vosmeer ontvangt incidentele subsidie voor jubileum

OUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.

2 dagen geleden
Stichting Corazon start koffieactie voor mensen die het moeilijk hebben

SINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.

2 dagen geleden