Sarri: fans mogen dit seizoen geen geweldig voetbal verwachten
BOLOGNA (ANP/RTR) - Italiaanse voetbalfans moeten hun verwachtingen voor de rest van het seizoen bijstellen. Volgens Maurizio Sarri, de trainer van Juventus, mogen ze in de resterende wedstrijden door de uitzonderlijke omstandigheden "geen geweldig voetbal" verwachten.
"Je hebt te maken met teams in een fysieke conditie die niet optimaal is, die wedstrijden gaan spelen bij zeer hoge temperaturen. Dus ik denk dat het voor alle teams erg moeilijk zal worden", zei Sarri na de 2-0-zege van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Bologna.
"Ik voorspel geen geweldig voetbal omdat met de hoge temperaturen het tempo niet erg hoog zal zijn. Terwijl de fans gewend zijn geraakt aan het kijken naar snelle wedstrijden. Het zal voor iedereen moeilijk zijn en verrassingen liggen in elke wedstrijd op de loer."
Bekerfinale
Sarri gaat met Juventus aan kop in de Serie A. Juve heeft vier punten voorsprong op Lazio, dat nog een wedstrijd tegoed heeft. Voor Sarri betekent een eventuele landstitel zijn eerste prijs op Italiaanse bodem. Vorige week ging de finale van de Italiaanse beker verloren, hetgeen zorgde voor kritiek.
"In het leven zijn er feiten en meningen", zei Sarri. "De media zeiden dat Juventus als team klaar was, maar het klassement laat zien dat we bovenaan staan. We kunnen de kritiek gebruiken als motivatie om fysiek en mentaal weer in vorm te komen."
Juventus heeft nog liefst elf competitiewedstrijden te spelen. De club van Cristiano Ronaldo is ook nog actief in de Champions League, waarin Olympique Lyon in de achtste finales de tegenstander is. Het eerste duel in Frankrijk werd met 1-0 gewonnen door Lyon.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
11 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
12 uur geleden