Sarri: fans mogen dit seizoen geen geweldig voetbal verwachten
BOLOGNA (ANP/RTR) - Italiaanse voetbalfans moeten hun verwachtingen voor de rest van het seizoen bijstellen. Volgens Maurizio Sarri, de trainer van Juventus, mogen ze in de resterende wedstrijden door de uitzonderlijke omstandigheden "geen geweldig voetbal" verwachten.
"Je hebt te maken met teams in een fysieke conditie die niet optimaal is, die wedstrijden gaan spelen bij zeer hoge temperaturen. Dus ik denk dat het voor alle teams erg moeilijk zal worden", zei Sarri na de 2-0-zege van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen Bologna.
"Ik voorspel geen geweldig voetbal omdat met de hoge temperaturen het tempo niet erg hoog zal zijn. Terwijl de fans gewend zijn geraakt aan het kijken naar snelle wedstrijden. Het zal voor iedereen moeilijk zijn en verrassingen liggen in elke wedstrijd op de loer."
Bekerfinale
Sarri gaat met Juventus aan kop in de Serie A. Juve heeft vier punten voorsprong op Lazio, dat nog een wedstrijd tegoed heeft. Voor Sarri betekent een eventuele landstitel zijn eerste prijs op Italiaanse bodem. Vorige week ging de finale van de Italiaanse beker verloren, hetgeen zorgde voor kritiek.
"In het leven zijn er feiten en meningen", zei Sarri. "De media zeiden dat Juventus als team klaar was, maar het klassement laat zien dat we bovenaan staan. We kunnen de kritiek gebruiken als motivatie om fysiek en mentaal weer in vorm te komen."
Juventus heeft nog liefst elf competitiewedstrijden te spelen. De club van Cristiano Ronaldo is ook nog actief in de Champions League, waarin Olympique Lyon in de achtste finales de tegenstander is. Het eerste duel in Frankrijk werd met 1-0 gewonnen door Lyon.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden