Sarkozy op 5 oktober voor rechter wegens omkoping
PARIJS (ANP/AFP) - De voormalige Franse president Nicolas Sarkozy moet op 5 oktober voor de rechter verschijnen wegens corruptie. Dat heeft de rechtbank woensdag bekendgemaakt. Het proces duurt tot 22 oktober.
Sarkozy wordt ervan verdacht in 2014 via zijn advocaat geheime informatie te hebben opgevraagd bij een rechter over zaken waarbij de oud-president betrokken was, in ruil voor een hoge functie in Monaco. Ook advocaat Thierry Herzog en rechter Gilbert Azibert moeten terechtstaan in de zaak.
Het is de eerste keer in zeker 60 jaar dat een voormalige president voor de rechter moet verschijnen wegens corruptie. Oud-president Jacques Chirac werd in 2011 schuldig bevonden aan het verduisteren van overheidsgeld in zijn tijd als burgemeester van Parijs.
Sarkozy is ook nog verdachte in een zaak over fraude bij de financiering van zijn presidentscampagne in 2012. De uitgaven zouden hoger zijn geweest dan hij had opgegeven. De campagne zou de wettelijke limiet ruim hebben overschreden.
Meer uit Buitenland
BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.
6 uur geleden