Sarah van Hulten begrijpt zichzelf beter door het schrijven
MIDDELBURG – Sarah van Hulten is tweedejaars studente Watermanagement aan de HZ University of Applied Sciences in Middelburg en schrijft al vanaf haar twaalfde gedichten. Ze heeft in eigen beheer de dichtbundel 'De levensloop van K.' uitgebracht.
In de bundel staan vijftig gedichten. De lezer volgt het leven van een fictief persoon met alle ups en downs. Een groot deel hiervan is gebaseerd op wat Sarah van Hulten zelf heeft meegemaakt tijdens haar tienerjaren. "Het schrijven van gedichten is voor mij een uitlaatklep", laat Sarah weten. "Ik ben een persoon met best veel emoties. Om die te verwerken schreef en schrijf ik poëzie. Ik wil mijn werk graag publiceren, omdat ik aan de wereld wil laten zien wat ik graag doe. Ook wil ik mensen laten weten dat ze niet alleen zijn in vervelende situaties. Ik heb het bijvoorbeeld niet altijd makkelijk gehad op de basisschool. Ik ben veel gepest en ben mij op een gegeven moment zo eenzaam gaan voelen dat ik bijna depressief werd. Ik heb daar gedichten overgeschreven. Als je het leest heeft dat meer impact dan dat je aan iemand vraagt of hij of zij je begrijpt. Het is soms lastig te verwoorden hoe je je voelt, maar op papier kan ik dat wel. Het papier begrijpt mij en daardoor begrijp ik mijzelf beter."
Ontwikkeling
In de bundel is de persoonlijke ontwikkeling van Sarah door de jaren heen duidelijk te zien. "Ik heb gemerkt dat ik gewoon alles moet opschrijven wat er in mijn hoofd opkomt. Zo ben ik begonnen. Nu ben ik veel beter in het verwoorden van dingen dan toen ik net begon met schrijven."
Open boek
Haar poëzie rijmt niet altijd. "Ik denk wel dat ik gegroeid ben. Ik was altijd al een open boek voor mensen, maar dat ben ik steeds meer geworden. Ik lees het aan iedereen voor die wil luisteren. Het zijn vaak persoonlijke dingen, maar ik deel het graag want ik houd niet van geheimen." Bang voor kritiek is Sarah niet. "Als ze het niks vinden, probeer ik mij dat zo min mogelijk aan te trekken. Er zijn genoeg mensen die het wel leuk vinden."
Bewust
Momenteel is Sarah alweer druk bezig met een tweede bundel. De gedichten herin zijn gebaseerd op thema's waarmee zij veel te maken heeft tijdens haar studie, zoals duurzaamheid en klimaatverandering. "In de bundel neem ik gedichten op die ik maak aan de hand van de duurzaamheidsgoals van de United Nations. Ik wil mensen oproepen bewuster met de aarde om te gaan. Door zelf kleine dingen te doen kun je al het verschil maken. De zeventien doelen worden gesteld om van de aarde een betere plek te maken voor de mens, de natuur en het leven op het land en in het water. Ik wil de thematiek van duurzaamheid op een interessante manier vertalen en hoop met mijn gedichten impact te maken. Alle gedichten zijn in het Engels geschreven, want daarmee bereik ik een groter publiek."
Bestellen
De bundel 'De levensloop van K.' is verkrijgbaar bij De Drvkkerij in Middelburg, 't Spui in Vlissingen en in verschillende boekwinkels in Amsterdam, Amstelveen, Beekbergen en Roosendaal.
Meer uit Middelburg
DOMBURG - De mogelijke verplaatsing van de ambulancepost in Grijpskerke leidt tot vragen en zorgen bij inwoners van de gemeente Veere. Burgemeester Frederiek Schouwenaar laat weten in de gesprekken met ambulancezorgorganisatie Witte Kruis te pleiten voor goede ambulancezorg. "Onze inwoners moeten erop kunnen vertrouwen dat acute zorg altijd tijdig beschikbaar is. Dat uitgangspunt breng ik nadrukkelijk in."
2 dagen geledenOOSTKAPELLE - De Zeeuwse SGP-Statenfractie organiseert een bijeenkomst op Schouwen-Duiveland en Walcheren om met agrariërs en andere (recreatie-)ondernemers in gesprek te gaan over het Stikstofplan 2025. Dit plan presenteerde de provincie Zeeland eerder deze maand.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Een fietser is dinsdagochtend met spoed naar een ziekenhuis gebracht na een ongeval met een vrachtwagen op de Schroeweg in Middelburg.
3 dagen geledenMIDDELBURG - Maandagnacht, rond 2.30 uur, zou er een explosief tot ontploffing zijn gebracht op of bij de motorkap van een geparkeerde auto aan het Domburgs Schuitvlot in Middelburg. De politie vraagt burgers die hierover meer weten zich te melden.
3 dagen geledenMIDDELBURG - In de Middelburgse wijk Mortiere is zondagavond iemand gewond geraakt bij een steekpartij. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar de komst hiervan is uiteindelijk geannuleerd.De hulpdiensten kregen rond 19.40 uur de melding dat er aan de Bluesroute iemand gewond was geraakt. Ter plekke bleek een man betrokken te zijn geraakt bij een steekincident, zo meldt de politie. Naast twee ambulances werd ook een traumahelikopter opgeroepen. De komst hiervan werd rond 20.00 uur geannuleerd. Er hoefde na een medische check niemand mee naar het ziekenhuis.Politieagenten hebben een verdachte aangehouden. Deze is overgebracht naar een politiecellencomplex. Een deel van de Bluesroute is door de politie afgezet met linten. Volgens de politie ging aan het incident vermoedelijk een ruzie vooraf.
4 dagen geledenMIDDELBURG - Tijdens de Nationale Klimaatweek, van 10 tot en met 16 november, bieden de bibliotheken en diverse samenwerkingspartners een gevarieerd en gratis programma met activiteiten aan. Er is voor jeugd, jongeren en volwassenen van alles te doen. Bekijk het hele programma op dezb.nl/klimaatweek en meld je aan.
5 dagen geledenWESTKAPELLE - In het pand van het voormalige hotel Woestduyn heeft zaterdagavond een uitslaande brand gewoed. De brandweer schaalde al snel op naar een grote brand.
5 dagen geleden