Sarah maakte de afgelopen vijf jaar 150 duiken: 'Tholen heeft iets wat België niet heeft'
In vijf jaar tijd maakte Sarah zo’n 150 duiken. Afgelopen weekend was zij ook aanwezig bij het duikkamp op Tholen. Haar twee kinderen (13 en 16 jaar) duiken ook. Zij zijn ooit uit verveling op vakantie begonnen met duiken.
“De kinderen worden groter en willen niet meer op het strand spelen”, vertelt Sarah. Toen zij zich afvroegen wat ze konden gaan doen, kwam het gezin op een idee: “Mijn man en zoon hebben toen een proefduik gedaan.” Deze hobby deelt zij heel erg graag met haar gezin. “Het is heel leuk en fijn om een hobby te hebben die wij allemaal even graag doen. Dat is echt tof! Vaak is het de zoon die gaat voetballen en sta jij aan de kant, of de dochter die gaat dansen. Maar dit is écht iets wat wij allemaal doen. Dus als wij naar zo’n weekend gaan, komt iedereen met heel veel enthousiasme.”
Ook Sarah is enthousiast over de Thoolse onderwaterwereld. “Wij hebben heel veel gezien. Wij zagen heel veel harlekijnslakjes en we hebben het geluk gehad om op deze dagen twee baby snotolfjes te zien. Ze waren ongeveer 1 centimeter, dus je moet echt heel goed kijken om ze te vinden.” Tholen heeft iets wat België niet heeft: “Er is daar geen plaats zoals hier, waar we zoveel zien. Mensen denken altijd dat je heel ver weg moet om veel te kunnen zien. Maar eigenlijk is hier heel veel.” Maar je moet er wel je best voor doen. “Dat vind ik ook het fijne eraan; je moet soms ook zoeken. Het is niet zo dat je op 30 meter afstand al iets kan zien.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof (PvdA-GroenLinks) noemen het ontbreken van walstroom in de haven van Tholen 'niet toekomstgericht en niet duurzaam'. In schriftelijke vragen aan het college dringen ze aan om dit toch te realiseren.
33 minuten geledenTHOLEN - Het Cultuurplein Tholen (CPT) heeft haar werkzaamheden per 1 januari 2026 stopgezet. Volgens het bestuur biedt de nieuwe koers van de gemeente minder ruimte voor de rol die de vereniging in de afgelopen elf jaar heeft vervuld.
18 uur geleden[Advertorial] - Op onze locatie aan de Voltastraat bieden wij inmiddels een breed scala aan mondzorg onder één dak. U kunt bij ons terecht voor reguliere controles bij de tandarts, kleine gebitsreparaties zoals het aanbrengen van vullingen, en esthetische correcties met schildjes. Ook voor kronen en bruggen bent u bij ons in goede handen. Kortom: tandheelkundige zorg van A tot Z.
20 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog een paar dagen en dan gaat carnaval in Grôôt Pesôôt weer beginnen. Ook dit jaar trekt er weer een feestelijke optocht door het dorp. De lampionoptocht vindt donderdagavond plaats.
22 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
2 dagen geleden