
Santos weet niet of hij bondscoach van Portugal blijft
DOHA (ANP) - Fernando Santos weet niet of hij aanblijft als bondscoach van Portugal. "We vertrekken zondag uit Qatar", zei hij na de nederlaag tegen Marokko (1-0) in de kwartfinale van het WK. "Daarna ga ik een goed gesprek voeren met de voorzitter van onze voetbalbond. Dan zien we wel wat daar uitkomt."
De 68-jarige Santos is sinds 2014 bondscoach van Portugal. Hij werd in 2016 Europees kampioen met zijn nationale ploeg en won drie jaar later de Nations League, na een zege op het Nederlands elftal in de finale.
Santos liet Cristiano Ronaldo opnieuw buiten zijn basisformatie voor het duel met Marokko. Hij liet hem in de 51e minuut invallen. Ronaldo verliet direct na het laatste fluitsignaal teleurgesteld het veld. "We zijn allemaal erg teleurgesteld over deze nederlaag", zei Santos. "Maar ik denk dat Cristiano en ik het meest teleurgesteld zijn."
De 37-jarige Ronaldo streed in Qatar normaal gesproken voor een laatste kans om wereldkampioen te worden. Hij moest in de achtste finale tegen Zwitserland (6-1) ook al op de bank plaatsnemen. Zijn vervanger Gonçalo Ramos droeg met drie treffers bij aan de ruime zege op de Zwitsers. "Dus ik denk dat het niet raar is dat ik hem ook tegen Marokko liet beginnen", zei Santos. "Ik vond ons niet goed genoeg spelen en we misten ook wel wat geluk. Daarnaast heeft Marokko het erg goed gedaan. Ik moet ze een compliment geven."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.
15 uur geleden