Sanne en Lia wonen in de Kaoie: ‘We hebben de mooiste kamer!’
De Kaoie bestaat uit 46 appartementen. Er wonen mensen tussen de 18 en 80 jaar met een verstandelijke beperking, autisme, niet-aangeboren hersenletsel of persoonlijkheidsstoornissen. De 43-jarige Lia en 25-jarige Sanne wonen er met veel plezier.
“Ik woon al heel lang begeleid”, begint Lia. “Maar sinds een klein jaar op de Kaoie. Ze helpen me met het huishouden en nog veel andere dingen. Ook het helpen met verzorgen van mijn dieren. Ik heb Vlekje, dat is een hele lieve poes en mijn parkietjes die Sterretje heten.”
Sanne woont er iets korter, sinds negen maanden. Ze heeft samen met haar moeder besloten om zelfstandig begeleid te gaan wonen. “Nu ik op mezelf woon heb ik al nieuwe vriendinnen gekregen. En dat maakt het gezellig. Ik heb samen met mijn moeder, opa en oma haar de spullen uitgezocht en de studio ingericht. We hebben ook de kleur van de keuken uitgezocht en de tegeltjes voor de badkamer.”
Ook Lia is trots op de inrichting van haar eigen studio. Ze heeft haar eigen eethoek en ook met de andere meubels in haar kamer is ze tevreden. “Ik ben blij met mijn kamer. Ik heb het samen met een begeleider ingericht en het is erg naar mijn zin. Mijn eigen appartement is toch de mooiste plek van de Kaoie vind ik.” Sanne sluit zich daarbij aan. “De rest van het gebouw is trouwens ook goed zoals het is”, vinden ze beiden. “Ik zou alleen meerdere lampjes in de woonkamer willen, daar is het een beetje donker”, besluit Lia. Sanne voegt nog toe: “Ik wil mijn kat Chanel bij me hebben, maar hier kan ze niet naar buiten en bij mijn moeder wel.”
Lia en Sanne, bewoonsters van de Kaoie
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
21 uur geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
3 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
4 dagen geleden