Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanne en Lia wonen in de Kaoie: ‘We hebben de mooiste kamer!’

Sanne en Lia wonen in de Kaoie: ‘We hebben de mooiste kamer!’

De Kaoie bestaat uit 46 appartementen. Er wonen mensen tussen de 18 en 80 jaar met een verstandelijke beperking, autisme, niet-aangeboren hersenletsel of persoonlijkheidsstoornissen. De 43-jarige Lia en 25-jarige Sanne wonen er met veel plezier.

“Ik woon al heel lang begeleid”, begint Lia. “Maar sinds een klein jaar op de Kaoie. Ze helpen me met het huishouden en nog veel andere dingen. Ook het helpen met verzorgen van mijn dieren. Ik heb Vlekje, dat is een hele lieve poes en mijn parkietjes die Sterretje heten.”

Sanne woont er iets korter, sinds negen maanden. Ze heeft samen met haar moeder besloten om zelfstandig begeleid te gaan wonen. “Nu ik op mezelf woon heb ik al nieuwe vriendinnen gekregen. En dat maakt het gezellig. Ik heb samen met mijn moeder, opa en oma haar de spullen uitgezocht en de studio ingericht. We hebben ook de kleur van de keuken uitgezocht en de tegeltjes voor de badkamer.” 

Ook Lia is trots op de inrichting van haar eigen studio. Ze heeft haar eigen eethoek en ook met de andere meubels in haar kamer is ze tevreden. “Ik ben blij met mijn kamer. Ik heb het samen met een begeleider ingericht en het is erg naar mijn zin. Mijn eigen appartement is toch de mooiste plek van de Kaoie vind ik.” Sanne sluit zich daarbij aan. “De rest van het gebouw is trouwens ook goed zoals het is”, vinden ze beiden. “Ik zou alleen meerdere lampjes in de woonkamer willen, daar is het een beetje donker”, besluit Lia. Sanne voegt nog toe: “Ik wil mijn kat Chanel bij me hebben, maar hier kan ze niet naar buiten en bij mijn moeder wel.” 

Lia en Sanne, bewoonsters van de Kaoie

Meer uit Tholen

Man zwaargewond na crash op Kerstavond Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.

8 uur geleden
Inzameldagen afval veranderen in 2026

THOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.

9 uur geleden
Meekrap, het rode goud dat niet alleen welvaart naar Sint-Annaland bracht

SINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.

15 uur geleden
Vanaf nu stemmen voor ‘beste buurtinitiatief van Zeeland’

ZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl

1 dag geleden
UWV: Zo vinden Zeeuwse werkgevers talent ondanks krapte op de arbeidsmarkt

ZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.

1 dag geleden
Zeeuwse politie: ‘Dit jaar 40.000 boetes voor vasthouden telefoon achter stuur’

ZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.

2 dagen geleden
‘Licht dat je niet kunt tegenhouden’: Kerst Sing-In in de Willibrorduskerk

OUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

2 dagen geleden