Sanne en Lia wonen in de Kaoie: ‘We hebben de mooiste kamer!’
De Kaoie bestaat uit 46 appartementen. Er wonen mensen tussen de 18 en 80 jaar met een verstandelijke beperking, autisme, niet-aangeboren hersenletsel of persoonlijkheidsstoornissen. De 43-jarige Lia en 25-jarige Sanne wonen er met veel plezier.
“Ik woon al heel lang begeleid”, begint Lia. “Maar sinds een klein jaar op de Kaoie. Ze helpen me met het huishouden en nog veel andere dingen. Ook het helpen met verzorgen van mijn dieren. Ik heb Vlekje, dat is een hele lieve poes en mijn parkietjes die Sterretje heten.”
Sanne woont er iets korter, sinds negen maanden. Ze heeft samen met haar moeder besloten om zelfstandig begeleid te gaan wonen. “Nu ik op mezelf woon heb ik al nieuwe vriendinnen gekregen. En dat maakt het gezellig. Ik heb samen met mijn moeder, opa en oma haar de spullen uitgezocht en de studio ingericht. We hebben ook de kleur van de keuken uitgezocht en de tegeltjes voor de badkamer.”
Ook Lia is trots op de inrichting van haar eigen studio. Ze heeft haar eigen eethoek en ook met de andere meubels in haar kamer is ze tevreden. “Ik ben blij met mijn kamer. Ik heb het samen met een begeleider ingericht en het is erg naar mijn zin. Mijn eigen appartement is toch de mooiste plek van de Kaoie vind ik.” Sanne sluit zich daarbij aan. “De rest van het gebouw is trouwens ook goed zoals het is”, vinden ze beiden. “Ik zou alleen meerdere lampjes in de woonkamer willen, daar is het een beetje donker”, besluit Lia. Sanne voegt nog toe: “Ik wil mijn kat Chanel bij me hebben, maar hier kan ze niet naar buiten en bij mijn moeder wel.”
Lia en Sanne, bewoonsters van de Kaoie
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft donderdag veiligheidsmaatregelen genomen na de twee explosies aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. In de straat zijn beveiligingscamera's geplaatst en één van de getroffen woningen is gesloten.
6 uur geledenTHOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen met een koopwoning en een lager inkomen kunnen hulp krijgen bij het isoleren van hun woning. De gemeente stelt een verhoogde subsidie van maximaal 4.000 euro beschikbaar. Ook krijgen inwoners persoonlijke begeleiding bij het hele traject.
12 uur geledenTHOLEN - Een auto is woensdagmiddag in het water beland bij de Windsingel in Tholen. De brandweer rukte onder meer uit met duikers, maar al snel bleek dat er niemand meer in het voertuig zat.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Locoburgemeester Corniel van Leeuwen is geschrokken van de twee explosies die de afgelopen nachten plaatsvonden aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dat staat in een statement dat de gemeente Tholen woensdagmiddag heeft gedeeld. Van Leeuwen staat momenteel in contact met de direct omwonenden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Voor de tweede nacht op rij is er een explosie geweest aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dit keer was het raak bij de buren van de woning waar in de nacht van maandag op dinsdag nog een vuurwerkbom ontplofte. De voordeur van de woning raakte daarbij zwaar beschadigd. De politie onderzoekt beide incidenten.
1 dag geledenZEELAND - Meer belastingkorting voor werkenden, iets lagere belastingtarieven, maar ook duurder leidingwater en minder voordeel voor ouderen. Het kabinet presenteerde dinsdag op Prinsjesdag de plannen voor 2027. Onderaan de streep gaat de gemiddelde Nederlander er volgend jaar volgens de ramingen nét op achteruit. Wat merken inwoners daarvan in hun portemonnee?
1 dag geledenPOORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.
2 dagen geleden