Sané schiet Bayern München naar late zege op Bielefeld
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft de koppositie in de Bundesliga met succes verdedigd. Eenvoudig had het elftal van trainer Julian Nagelsmann het zaterdag niet tegen Arminia Bielefeld: 1-0.
Bayern had voor rust een duidelijk overwicht en kreeg in eigen stadion ook voldoende kansen om te scoren. Arminia Bielefeld hield echter stand.
Ook na rust mocht de nummer 17 van de Duitse competitie lang hopen op een resultaat. Leroy Sané redde Bayern uiteindelijk. De oud-speler van Manchester City schoot de bal in de 71e minuut van buiten het zestienmetergebied in de linkerhoek. Direct daarna werd hij gewisseld voor Serge Gnabry.
102e treffer
Het doelpunt van Sané betekende de 102e treffer van Bayern in de Bundesliga in het jaar 2021. Daarmee nam de topclub het record over van 1. FC Köln, dat in 1977 tot een totaal van 101 kwam.
Bayern is na dertien speelronden lijstaanvoerder met 31 punten. Nummer twee Borussia Dortmund, dat VfL Wolfsburg aan de kant zette (1-3), volgt met 30 punten. De twee clubs staan volgende week zaterdag in Dortmund tegenover elkaar.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
13 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
15 uur geleden