Sanders: 'Overtuigd van nominatie en overwinning op Trump'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanuit zijn thuisstaat Vermont verklaarde senator Bernie Sanders dat hij overtuigd is dat hij nominatie voor de Democratische partij voor de presidentsverkiezingen gaat winnen en dat hij "de gevaarlijkste president in de Amerikaanse geschiedenis" Donald Trump zal verslaan tijdens de landelijke verkiezingen in november. De progressieve Sanders is in de voorverkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nek race met de gematigde oud-vicepresident Joe Biden.
Sanders hekelt hoe zijn rivalen grote bedragen besteden om de verkiezingen te winnen. "Ze hebben de steun nodig van steenrijke miljardairs. Wij zijn een beweging waar plek is voor iedereen, ongeacht afkomst of inkomen. Wij zijn de beweging waar ook de arbeider zich thuis voelt." Ook haalt hij uit naar Biden, die volgens hem te behoudend is. "Met oude politiek gaan we niet winnen van Trump. Wij brengen de vernieuwing die daarvoor nodig is."
Op het moment van Sanders' toespraak loopt Biden aan kop tijdens de belangrijke verkiezingsdag Super Tuesday, waarop in veertien Amerikaanse staten wordt gekozen voor de Democratische kandidaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
7 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
13 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
4 uur geleden