Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanders: 'Overtuigd van nominatie en overwinning op Trump'

Sanders: 'Overtuigd van nominatie en overwinning op Trump'

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanuit zijn thuisstaat Vermont verklaarde senator Bernie Sanders dat hij overtuigd is dat hij nominatie voor de Democratische partij voor de presidentsverkiezingen gaat winnen en dat hij "de gevaarlijkste president in de Amerikaanse geschiedenis" Donald Trump zal verslaan tijdens de landelijke verkiezingen in november. De progressieve Sanders is in de voorverkiezingen verwikkeld in een nek-aan-nek race met de gematigde oud-vicepresident Joe Biden.

Sanders hekelt hoe zijn rivalen grote bedragen besteden om de verkiezingen te winnen. "Ze hebben de steun nodig van steenrijke miljardairs. Wij zijn een beweging waar plek is voor iedereen, ongeacht afkomst of inkomen. Wij zijn de beweging waar ook de arbeider zich thuis voelt." Ook haalt hij uit naar Biden, die volgens hem te behoudend is. "Met oude politiek gaan we niet winnen van Trump. Wij brengen de vernieuwing die daarvoor nodig is."

Op het moment van Sanders' toespraak loopt Biden aan kop tijdens de belangrijke verkiezingsdag Super Tuesday, waarop in veertien Amerikaanse staten wordt gekozen voor de Democratische kandidaat.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

4 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

5 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

6 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

7 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

8 uur geleden