Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sanders leidt ruim in peiling Democraten in Iowa

Sanders leidt ruim in peiling Democraten in Iowa

DES MOINES (ANP) - Een dag voor de eerste voorverkiezingen in de Amerikaanse presidentsrace in de staat Iowa lijken vier kandidaten te gaan strijden om de winst bij de Democraten. In een peiling onder Democratische aanhangers georganiseerd door Emerson College gaat Bernie Sanders aan kop met 28 procent, gevolgd door Joe Biden (21), Pete Buttigieg (15) en Elisabeth Warren met 14 procent

De verkiezingen in de noordelijke staat Iowa zijn maandag. De voorverkiezingen moeten bepalen wie het in november namens de Democraten mag opnemen tegen zittend president Donald Trump, die sinds januari 2017 al meer dan 150 miljoen dollar uitgaf voor zijn herverkiezingscampagne. Hij heeft geen tegenkandidaten van betekenis bij de Republikeinen en is vrijwel zeker kandidaat namens die partij.

De Democratische kandidaten voor de presidentsverkiezingen van november hebben bij elkaar al meer dan een half miljard dollar uitgegeven aan hun campagnes.

De miljardairs Michael Bloomberg en Tom Steyer zijn daarbij de big spenders. Samen hebben ze volgens officiële opgaven bijna 400 miljoen uitgegeven aan reclame, campagnemedewerkers en andere kosten. Dat geld komt voornamelijk uit hun eigen zakken. Ondanks dat geld lijken de twee geen rol van betekenis te spelen. Steyer staat in de peiling in Iowa op ruim 3 procent en Bloomberg op 1 procent.

Meer uit Buitenland

Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

17 minuten geleden
Rutte kijkt uit naar 'versterken' NAVO met nieuw Hongaars bewind

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.

1 uur geleden
Opnieuw aanval op Rode Kruis-hulpverleners in Libanon

GENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in de Libanese stad Tyre is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Volgens het Libanese staatspersbureau NNA viel daarbij een dode en raakten voertuigen van het Rode Kruis beschadigd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.

1 uur geleden
Magyar: maximaal twee ambtstermijnen voor premier

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.

2 uur geleden
VS waarschuwen schepen voor aanstaande blokkade

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Von der Leyen: geen veiligheid Midden-Oosten als Libanon brandt

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."

3 uur geleden
Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

3 uur geleden