Sandalenmerk Birkenstock kondigt beursgang in de VS aan
NEW YORK (ANP) - De sandalenfabrikant Birkenstock gaat naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Duitse bedrijf, met hoofdkantoor in Linz am Rhein in Rijnland-Palts, presenteerde dinsdag zijn prospectus. Belangrijke gegevens zoals het volume van de aandelenplaatsing blijven onduidelijk.
Eind juli meldde Bloomberg al dat Birkenstock mogelijk in september naar de beurs zou gaan. Bronnen gingen er toen vanuit dat het bedrijf een prijskaartje van meer dan 8 miljard dollar (7,44 miljard euro) zou meekrijgen.
Birkenstock bestaat naar eigen zeggen al bijna 250 jaar. Sinds 2021 is het bedrijf in handen van de Amerikaanse investeringsmaatschappij L Catterton. De sandalen van het Duitse merk hebben zich de laatste jaren ontwikkeld tot een prominent modeaccessoire. Recentelijk was het schoeisel onder meer te zien in de succesvolle film Barbie.
In de eerste helft van het lopende boekjaar, dat eind maart eindigde, verhoogde Birkenstock de omzet met 18,7 procent tot ongeveer 644,2 miljoen euro. De winst was echter minder dan een jaar eerder: 40,2 miljoen euro versus 73,5 miljoen euro een jaar geleden.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.
11 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.
14 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
16 uur geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
16 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
1 dag geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
1 dag geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
1 dag geleden