Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sancties tegen Rusland raken Duitse machine-industrie

Sancties tegen Rusland raken Duitse machine-industrie

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse machine-industrie verwacht door de oorlog in Oekraïne voor honderden miljoenen euro's minder te exporteren. De internationale sancties tegen Rusland raken namelijk ook de goederenstromen in de machinebouw en installatietechniek, heeft topman Thilo Brodtmann van branchevereniging VDMA laten weten.

De machinebouwers in Duitsland begonnen het jaar zeer succesvol. In januari kregen ze 19 procent meer orders binnen dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat cijfer is ook nog gecorrigeerd voor de hoge inflatie van de laatste tijd.

Door de flink gestegen kosten van energie en schaarste aan grondstoffen rekenen industriële bedrijven elkaar steeds hogere prijzen. Het Europese statistiekbureau Eurostat heeft becijferd dat de producentenprijzen in de eurozone in januari meer dan 5 procent hoger lagen dan een jaar eerder.

Productie

"Natuurlijk kon de Russische agressie in Oekraïne in januari geen rol spelen", zegt een deskundige van VDMA over de nieuwe gegevens over de branche. De gevolgen van de oorlog zullen volgens hem op zijn vroegst pas in maart zichtbaar zijn in de ordercijfers.

De branchevereniging rekent er niettemin op dat de algehele productie dit jaar verder oploopt. Er wordt uitgegaan van een plus van 7 procent. Daarmee zou de sector ook weer boven het niveau van voor de coronapandemie uitstijgen. Tijdens de crisis van 2020 stortte de productie nog met bijna 12 procent in.

Meer uit Financieel

Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

3 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

3 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

4 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

4 uur geleden
BMW verkoopt opnieuw recordaantal auto's in de VS

WOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.

4 uur geleden
Ook veel geschrapte vluchten op Franse luchthavens

PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.

5 uur geleden
KLM waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als medewerkers

AMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.

5 uur geleden