Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

San Paolo wordt Maradona-stadion, belooft voorzitter Napoli

San Paolo wordt Maradona-stadion, belooft voorzitter Napoli

NAPELS (ANP) - Aurelio de Laurentiis, de voorzitter van voetbalclub Napoli, heeft donderdag toegezegd dat het stadion van zijn club vernoemd zal worden naar Diego Maradona, de woensdag op 60-jarige leeftijd overleden Argentijn. De Laurentiis noemt de oud-speler van Napoli een "unieke, onnavolgbare kampioen". Maradona leidde in zijn hoogtijdagen de Zuid-Italiaanse club twee keer naar de landstitel. Napoli speelt in het San Paolo-stadion.

"Jouw zwaktes, jouw onvolmaaktheden, jouw fouten staan op dezelfde hoogte als jouw immense grootsheid", zegt De Laurentiis, die Maradona vergelijkt met een "rusteloos werk" van kunstschilder Caravaggio. "Onbeheersbaar en wild maar tegelijk groots."

De naamswijziging werd woensdag al geopperd door Napels' burgemeester Luigi de Magistris. "Ik geloof dat het het juiste is om San Paolo naar jou te vernoemen", stelt De Laurentiis. "Zo kan je blijvend getuige zijn van de goede weg die dit team is ingeslagen. Jouw jaren hier zijn in het geheugen van de mensen van Napels gegrift. Je zal altijd bij ons zijn."

Meer uit Voetbal

Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

13 minuten geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

1 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

15 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

17 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

18 uur geleden