Samsung stijgt op beurs Seoul na snijden in chipproductie
SEOUL (ANP) - Elektronica- en chipbedrijf Samsung was vrijdag op de beurs in Seoul een opvallende winnaar. Het bedrijf kampte in het afgelopen kwartaal met een fors gedaalde winst en zal de productie van halfgeleiders verlagen nu er sprake is van een overaanbod. Die laatste beslissing voedde de hoop dat de prijzen voor chips weer zullen stijgen.
Het aandeel van Samsung koerste tegen het einde van de handel ruim 4 procent hoger. Ook een andere Zuid-Koreaanse producent van chips, SK Hynix, won na het nieuws aan waarde en stond 6,6 procent hoger.
De handel verliep verder rustig, aangezien de beurzen in New York en veel Europese landen wegens Goede Vrijdag gesloten blijven. Ook in Hongkong en Sydney bleven de beurzen dicht. Verder wachten beleggers het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid af, dat later op vrijdag verschijnt. Dat geeft een beeld van de staat van 's werelds grootste economie, maar kan ook een idee geven over het rentebeleid dat de Federal Reserve zal volgen. De Nikkei in Tokio steeg 0,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,4 procent. De beurs in Shanghai ging 0,4 procent omhoog.
Op macro-economisch vlak werd nog bekend dat Japanse huishoudens in februari iets meer uitgaven dan een jaar eerder. Kenners hadden op een sterkere stijging gerekend. Daarnaast blijven de spanningen tussen Taiwan en China oplopen. De officieuze ambassadeur van Taiwan in de Verenigde Staten kreeg extra sancties opgelegd door de Volksrepubliek.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.
9 uur geleden