Samsung stijgt op beurs Seoul na snijden in chipproductie
SEOUL (ANP) - Elektronica- en chipbedrijf Samsung was vrijdag op de beurs in Seoul een opvallende winnaar. Het bedrijf kampte in het afgelopen kwartaal met een fors gedaalde winst en zal de productie van halfgeleiders verlagen nu er sprake is van een overaanbod. Die laatste beslissing voedde de hoop dat de prijzen voor chips weer zullen stijgen.
Het aandeel van Samsung koerste tegen het einde van de handel ruim 4 procent hoger. Ook een andere Zuid-Koreaanse producent van chips, SK Hynix, won na het nieuws aan waarde en stond 6,6 procent hoger.
De handel verliep verder rustig, aangezien de beurzen in New York en veel Europese landen wegens Goede Vrijdag gesloten blijven. Ook in Hongkong en Sydney bleven de beurzen dicht. Verder wachten beleggers het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid af, dat later op vrijdag verschijnt. Dat geeft een beeld van de staat van 's werelds grootste economie, maar kan ook een idee geven over het rentebeleid dat de Federal Reserve zal volgen. De Nikkei in Tokio steeg 0,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,4 procent. De beurs in Shanghai ging 0,4 procent omhoog.
Op macro-economisch vlak werd nog bekend dat Japanse huishoudens in februari iets meer uitgaven dan een jaar eerder. Kenners hadden op een sterkere stijging gerekend. Daarnaast blijven de spanningen tussen Taiwan en China oplopen. De officieuze ambassadeur van Taiwan in de Verenigde Staten kreeg extra sancties opgelegd door de Volksrepubliek.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
10 uur geleden