Samsung stijgt op beurs Seoul na snijden in chipproductie
SEOUL (ANP) - Elektronica- en chipbedrijf Samsung was vrijdag op de beurs in Seoul een opvallende winnaar. Het bedrijf kampte in het afgelopen kwartaal met een fors gedaalde winst en zal de productie van halfgeleiders verlagen nu er sprake is van een overaanbod. Die laatste beslissing voedde de hoop dat de prijzen voor chips weer zullen stijgen.
Het aandeel van Samsung koerste tegen het einde van de handel ruim 4 procent hoger. Ook een andere Zuid-Koreaanse producent van chips, SK Hynix, won na het nieuws aan waarde en stond 6,6 procent hoger.
De handel verliep verder rustig, aangezien de beurzen in New York en veel Europese landen wegens Goede Vrijdag gesloten blijven. Ook in Hongkong en Sydney bleven de beurzen dicht. Verder wachten beleggers het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid af, dat later op vrijdag verschijnt. Dat geeft een beeld van de staat van 's werelds grootste economie, maar kan ook een idee geven over het rentebeleid dat de Federal Reserve zal volgen. De Nikkei in Tokio steeg 0,1 procent en de Kospi in Seoul steeg 1,4 procent. De beurs in Shanghai ging 0,4 procent omhoog.
Op macro-economisch vlak werd nog bekend dat Japanse huishoudens in februari iets meer uitgaven dan een jaar eerder. Kenners hadden op een sterkere stijging gerekend. Daarnaast blijven de spanningen tussen Taiwan en China oplopen. De officieuze ambassadeur van Taiwan in de Verenigde Staten kreeg extra sancties opgelegd door de Volksrepubliek.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
9 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
10 uur geleden