Samsung steekt geld in vruchtbaarheidsapp voor slimme horloges
SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Elektronicaconcern Samsung investeert in een vruchtbaarheidsapp om deze binnenkort toe te voegen aan de Galaxy-smartwatches. De Zweedse app, Natural Cycles, haalde bij de investeringsronde in totaal 7 miljoen dollar op. Een deel van dat geld kwam van Samsung. Oprichter van de app Raoul Scherwitzl wilde tegenover Bloomberg niet kwijt hoeveel het Zuid-Koreaanse elektronicabedrijf precies bijdroeg.
Via de lichaamstemperatuur houdt de applicatie bij wanneer de gebruiker vruchtbaar is of juist niet. De app heeft al meer dan 2 miljoen gebruikers. Scherwitzl meldt dat het bedrijf achter Natural Cycles zocht naar "strategische partners" om het aantal meetopties uit te breiden. Naar verwachting komt het programma in het tweede kwartaal van dit jaar op de Galaxy Watch5. Samsungs rivaal Apple kwam al in september met een eigen zogeheten ovulatietracker voor zijn Apple Watches.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft in de eerste helft van 2026 meer omzet geboekt. De groei komt volgens de netbeheerder vooral door de toegenomen investeringen in de uitbreiding van het volle elektriciteitsnet. Ook haalde het bedrijf meer omzet uit energie-activiteiten op land en zee en door hogere tarieven.
4 uur geleden