Samsung maakt snel locatie Amerikaanse chipfabriek bekend
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse techonderneming Samsung maakt komende week bekend waar het in de Verenigde Staten een nieuwe chipfabriek zal neerzetten. Dat zal gebeuren op het moment dat topman van Samsung Lee Jae-yong terug is van zijn bezoek aan Canada en de VS, meldt het Koreaanse Yonhap News op basis van ingewijden bij Samsung.
Lee had onder andere een ontmoeting met ambtenaren van het Witte Huis om te praten over manieren om de wereldwijde tekorten aan chips op te lossen. Daarnaast ging het over eventuele steun voor de techgigant als het een fabriek bouwt in de VS, aldus Yonhap. Met de realisatie van de Amerikaanse fabriek voor de productie van geavanceerde chips is een bedrag van 17 miljard dollar gemoeid.
Lee vertrok op 14 november voor zijn eerste overzeese zakenreis sinds zijn voorwaardelijke vrijlating uit de gevangenis in augustus. Hij zat gevangen vanwege corruptie. Tijdens zijn reis had hij een ontmoetingen met topbestuurders van onder andere techbedrijven Microsoft en Amazon.
Lee bekleedt bij Samsung formeel de positie van vicevoorzitter. Zijn vader Lee Kun-hee was tot zijn dood de eigenlijke voorzitter. Die zat eerder ook al in de gevangenis vanwege corruptie. Door de gevangenisstraf van Lee groeide de bezorgdheid over belangrijke strategische beslissingen die vanwege zijn afwezigheid niet genomen konden worden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.
2 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.
4 uur geleden