Samoa waarschuwt voor gevolgen benoeming Kennedy tot minister
WASHINGTON (ANP) - De geplande benoeming van vaccincriticus Robert F. Kennedy tot gezondheidsminister leidt ook buiten de Verenigde Staten tot beroering. Een topfunctionaris van het ministerie van Volksgezondheid van eilandstaat Samoa spreekt in The Washington Post de vrees uit dat de antivaccinatiebeweging wereldwijd aan invloed zal winnen en dat Kennedy internationale organisaties wil korten op hun financiering. Hij zou daarmee "verantwoordelijk zijn voor de dood van duizenden kinderen doordat besmettelijke ziektes om zich heen kunnen grijpen", aldus de bestuurder.
Kennedy is in Samoa geen onbekende. Hij bezocht het land in 2019 en ontmoette er antivaccinactivisten, enkele maanden voor een grote uitbraak van de mazelen die aan tientallen kinderen het leven zou kosten. De vaccinatiegraad was gekelderd nadat twee kinderen waren overleden door een fout van verpleegkundigen. Die hadden de vaccins gemengd met een spierverslapper. Dat leidde tot onrust en er werd veel desinformatie verspreid over vaccins. Ook Kennedy en zijn organisatie speelden daar volgens de krant een rol bij.
De uitbraak van de mazelen kon vervolgens snel om zich heen grijpen. Ziekenhuizen lagen vol en de regering riep de noodtoestand uit. Kennedy sprak later over een "milde" uitbraak. Directeur-generaal Alec Ekeroma van het Samoaanse ministerie zegt dat zijn land van de uitbraak heeft geleerd dat een lage vaccinatiegraad vragen om problemen is. "Het is van levensbelang dat de bevolking vertrouwen heeft in vaccins."
Kennedy zei eerder tegen omroep NPR dat hij mensen hun vaccins niet wil afnemen, maar dat hij wel aanstuurt op beter onderzoek naar vaccinveiligheid. Zijn benoeming tot minister moet nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse Senaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
10 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geleden