Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samoa waarschuwt voor gevolgen benoeming Kennedy tot minister

Samoa waarschuwt voor gevolgen benoeming Kennedy tot minister

WASHINGTON (ANP) - De geplande benoeming van vaccincriticus Robert F. Kennedy tot gezondheidsminister leidt ook buiten de Verenigde Staten tot beroering. Een topfunctionaris van het ministerie van Volksgezondheid van eilandstaat Samoa spreekt in The Washington Post de vrees uit dat de antivaccinatiebeweging wereldwijd aan invloed zal winnen en dat Kennedy internationale organisaties wil korten op hun financiering. Hij zou daarmee "verantwoordelijk zijn voor de dood van duizenden kinderen doordat besmettelijke ziektes om zich heen kunnen grijpen", aldus de bestuurder.

Kennedy is in Samoa geen onbekende. Hij bezocht het land in 2019 en ontmoette er antivaccinactivisten, enkele maanden voor een grote uitbraak van de mazelen die aan tientallen kinderen het leven zou kosten. De vaccinatiegraad was gekelderd nadat twee kinderen waren overleden door een fout van verpleegkundigen. Die hadden de vaccins gemengd met een spierverslapper. Dat leidde tot onrust en er werd veel desinformatie verspreid over vaccins. Ook Kennedy en zijn organisatie speelden daar volgens de krant een rol bij.

De uitbraak van de mazelen kon vervolgens snel om zich heen grijpen. Ziekenhuizen lagen vol en de regering riep de noodtoestand uit. Kennedy sprak later over een "milde" uitbraak. Directeur-generaal Alec Ekeroma van het Samoaanse ministerie zegt dat zijn land van de uitbraak heeft geleerd dat een lage vaccinatiegraad vragen om problemen is. "Het is van levensbelang dat de bevolking vertrouwen heeft in vaccins."

Kennedy zei eerder tegen omroep NPR dat hij mensen hun vaccins niet wil afnemen, maar dat hij wel aanstuurt op beter onderzoek naar vaccinveiligheid. Zijn benoeming tot minister moet nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse Senaat.

Meer uit Buitenland

Indonesië bereidt troepeninzet in Gaza voor

JAKARTA (ANP) - Indonesië bereidt zich voor op de inzet van duizenden militairen in Gaza ter ondersteuning van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat volgens de Indonesische legerchef Maruli Simanjuntak waarschijnlijk om tussen de 5000 en 8000 militairen. "Maar er wordt nog steeds onderhandeld, het is nog niet zeker." The Financial Times meldt dat dit het eerste land is dat publiekelijk soldaten toezegt voor de missie.

44 minuten geleden
Macron waarschuwt dat spanningen met VS niet voorbij zijn

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.

1 uur geleden
Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.

2 uur geleden
Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

4 uur geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

4 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.

5 uur geleden
Trump dreigt opening brug van Canada naar Michigan te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.

5 uur geleden