Samoa waarschuwt voor gevolgen benoeming Kennedy tot minister
WASHINGTON (ANP) - De geplande benoeming van vaccincriticus Robert F. Kennedy tot gezondheidsminister leidt ook buiten de Verenigde Staten tot beroering. Een topfunctionaris van het ministerie van Volksgezondheid van eilandstaat Samoa spreekt in The Washington Post de vrees uit dat de antivaccinatiebeweging wereldwijd aan invloed zal winnen en dat Kennedy internationale organisaties wil korten op hun financiering. Hij zou daarmee "verantwoordelijk zijn voor de dood van duizenden kinderen doordat besmettelijke ziektes om zich heen kunnen grijpen", aldus de bestuurder.
Kennedy is in Samoa geen onbekende. Hij bezocht het land in 2019 en ontmoette er antivaccinactivisten, enkele maanden voor een grote uitbraak van de mazelen die aan tientallen kinderen het leven zou kosten. De vaccinatiegraad was gekelderd nadat twee kinderen waren overleden door een fout van verpleegkundigen. Die hadden de vaccins gemengd met een spierverslapper. Dat leidde tot onrust en er werd veel desinformatie verspreid over vaccins. Ook Kennedy en zijn organisatie speelden daar volgens de krant een rol bij.
De uitbraak van de mazelen kon vervolgens snel om zich heen grijpen. Ziekenhuizen lagen vol en de regering riep de noodtoestand uit. Kennedy sprak later over een "milde" uitbraak. Directeur-generaal Alec Ekeroma van het Samoaanse ministerie zegt dat zijn land van de uitbraak heeft geleerd dat een lage vaccinatiegraad vragen om problemen is. "Het is van levensbelang dat de bevolking vertrouwen heeft in vaccins."
Kennedy zei eerder tegen omroep NPR dat hij mensen hun vaccins niet wil afnemen, maar dat hij wel aanstuurt op beter onderzoek naar vaccinveiligheid. Zijn benoeming tot minister moet nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse Senaat.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.
55 minuten geledenPARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.
4 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
8 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
11 uur geleden