Samenwerking met Rihanna stuwt schoenenverkoop sportmerk Puma
HERZOGENAURACH (ANP) - Mede door een nieuwe samenwerking met popster Rihanna heeft sportkledingmerk Puma de afgelopen drie maanden meer schoenen verkocht. Er is veel vraag naar de speciale versie van de klassieke Avanti-schoen, die Puma ruim een maand geleden lanceerde. Ook kochten meer mensen voetbal-, basketbal- en hardloopschoenen, waardoor de schoenentak in het derde kwartaal 11 procent meer opleverde dan vorig jaar.
Over de hele linie heeft het Duitse Puma te maken met een inzakkende vraag naar zijn sportartikelen, mede door de hoge inflatie wereldwijd. Waar voor dit jaar tot nu toe een omzetgroei van 10 procent de boeken inging, is dat voor het afgelopen derde kwartaal slechts een plus van 6 procent. Er kwam in totaal 2,3 miljard euro binnen. De schoenenverkoop steeg in het tweede kwartaal nog met 18 procent en heeft het dus ook zwaarder gekregen.
Puma verwacht de komende maanden wel weer meer winst te maken, door lagere kosten voor inkoop en transport. Ook gaat er minder geld naar marketing. De winst viel de afgelopen maanden 10 procent lager uit dan een jaar eerder. Er bleef 132 miljoen euro over.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.
33 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
1 uur geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.
4 uur geleden