Samenwerking met Rihanna stuwt schoenenverkoop sportmerk Puma
HERZOGENAURACH (ANP) - Mede door een nieuwe samenwerking met popster Rihanna heeft sportkledingmerk Puma de afgelopen drie maanden meer schoenen verkocht. Er is veel vraag naar de speciale versie van de klassieke Avanti-schoen, die Puma ruim een maand geleden lanceerde. Ook kochten meer mensen voetbal-, basketbal- en hardloopschoenen, waardoor de schoenentak in het derde kwartaal 11 procent meer opleverde dan vorig jaar.
Over de hele linie heeft het Duitse Puma te maken met een inzakkende vraag naar zijn sportartikelen, mede door de hoge inflatie wereldwijd. Waar voor dit jaar tot nu toe een omzetgroei van 10 procent de boeken inging, is dat voor het afgelopen derde kwartaal slechts een plus van 6 procent. Er kwam in totaal 2,3 miljard euro binnen. De schoenenverkoop steeg in het tweede kwartaal nog met 18 procent en heeft het dus ook zwaarder gekregen.
Puma verwacht de komende maanden wel weer meer winst te maken, door lagere kosten voor inkoop en transport. Ook gaat er minder geld naar marketing. De winst viel de afgelopen maanden 10 procent lager uit dan een jaar eerder. Er bleef 132 miljoen euro over.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
11 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiƫnten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
14 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
15 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
17 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
20 uur geleden