Samenwerking met Rihanna stuwt schoenenverkoop sportmerk Puma
HERZOGENAURACH (ANP) - Mede door een nieuwe samenwerking met popster Rihanna heeft sportkledingmerk Puma de afgelopen drie maanden meer schoenen verkocht. Er is veel vraag naar de speciale versie van de klassieke Avanti-schoen, die Puma ruim een maand geleden lanceerde. Ook kochten meer mensen voetbal-, basketbal- en hardloopschoenen, waardoor de schoenentak in het derde kwartaal 11 procent meer opleverde dan vorig jaar.
Over de hele linie heeft het Duitse Puma te maken met een inzakkende vraag naar zijn sportartikelen, mede door de hoge inflatie wereldwijd. Waar voor dit jaar tot nu toe een omzetgroei van 10 procent de boeken inging, is dat voor het afgelopen derde kwartaal slechts een plus van 6 procent. Er kwam in totaal 2,3 miljard euro binnen. De schoenenverkoop steeg in het tweede kwartaal nog met 18 procent en heeft het dus ook zwaarder gekregen.
Puma verwacht de komende maanden wel weer meer winst te maken, door lagere kosten voor inkoop en transport. Ook gaat er minder geld naar marketing. De winst viel de afgelopen maanden 10 procent lager uit dan een jaar eerder. Er bleef 132 miljoen euro over.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.
4 uur geleden