
Samen Vrijwillig organiseert online vrijwilligersmarkt
MIDDELBURG - Ruim 25 vrijwilligersorganisaties, stichtingen, verenigingen en initiatieven popelen om kennis te maken met inwoners van Walcheren, die een steentje willen bijdragen. Op 14 juni 2021 zijn ze te vinden op de online vrijwilligersmarkt die vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig (Welzijn Middelburg) organiseert. Wie zich vóór 8 juni als bezoeker aanmeldt, ontvangt inspiratie én iets lekkers voor bij de koffie of thee op zijn deurmat.
Op maandag 14 juni 2021 kunnen geïnteresseerden deelnemen aan de online vrijwilligersmarkt via Zoom, waar ze vanuit hun eigen huis met meerdere vrijwilligersorganisaties kennis kunnen maken. Iedere organisatie stelt zich kort voor, waarna bezoekers met de organisatie(s) naar hun keuze verder kunnen praten in een eigen online ‘ruimte’. Deelnemen kan op 2 tijdstippen: 10.00-11.30 uur en 19.30-21.00 uur.
Aanmelden
Aanmelden als bezoeker kan vanaf 1 juni via de website van Welzijn Middelburg of telefonisch via 06-8222 7382 (ma, di, do) of 06-8221 8168 (wo, vr). Wie zich vóór 8 juni aanmeldt, ontvangt inspiratie én iets lekkers voor bij de koffie of thee op zijn deurmat, verzorgd door Stichting Chocolate Lovers.
“Vanwege de coronamaatregelen kunnen we geen ‘echte’ markt organiseren”, geven Rianne, Janneke en Sacha van Vrijwilligerssteunpunt Samen vrijwillig aan. “We willen op deze manier een toegankelijk alternatief bieden voor inwoners en vrijwilligersorganisaties om elkaar te ontmoeten. Want je vrijwillig inzetten is leuk, leerzaam, je ontmoet nieuwe mensen én je helpt er anderen mee!”
Persoonlijke kennismaking
Wie niet van online bijeenkomsten houdt, kan zich inschrijven voor een persoonlijke kennismaking met vrijwilligersorganisaties. Vanaf 1 juni is er op https://www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk een informatieboekje te downloaden met daarin alle organisaties die mee doen aan de kennismaking. Zij stellen zich hierin kort voor door middel van tekst, foto’s en filmpjes. Inschrijven voor één of meerdere kennismakingsgesprekken kan tussen 1 en 14 juni op de website van Welzijn Middelburg. Gesprekken vinden via telefoon of beeldbellen plaats of zodra de coronamaatregelen dit toelaten op locatie. Wie zich inschrijft, krijgt vóór 1 juli bericht om een gesprek in te plannen.
Meer uit Middelburg
SEROOSKERKE - Snel doorpakken voor een nieuwe school of een paar stappen terugzetten en meer tijd uittrekken voor een totaalplan. Bij dit dilemma koos Serooskerke voor een masterplan, met sloop, nieuwbouw en verhuizingen op meerdere plekken. Dat resulteert in een nieuwe basisschool, dorpshuis en woningen, verhuizing van de tennisclub naar de rand van het dorp, waar ze padelbanen kan aanleggen en herstel van het historische park Welgelegen - een Rijksmonument. "Als sluitstuk van dit project openen we de nieuwe basisschool op de locatie van het dorpshuis", vertelt wethouder John de Jonge van de gemeente Veere. "De planning is dat het begin 2028 zover is, zodat de kinderen hopelijk die kerstvakantie kunnen verhuizen."
45 minuten geledenDOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.
9 uur geledenNeeltje Jans vormt van 9 tot en met 11 juli het decor voor Sharkatag. Tijdens dit driedaagse evenement gaan honderden sportvissers op haaien vissen voor onderzoek. Dit initiatief van Sportvisserij Nederland levert veel nieuwe en waardevolle kennis op over deze kraakbeenvissen. Zo blijkt de Zeeuwse Voordelta een enorm belangrijk leefgebied en zelfs een kraamkamer voor internationale populaties van kwetsbare haaien- en roggensoorten.
15 uur geledenOp vrijdag 11 juli start de jaarlijkse Landelijke Tuinvlindertelling. Iedereen met een tuin of een balkon kan van 11 tot en met 13 juli meedoen. Eén kwartier tellen is al voldoende, maar je mag zeker ook vaker tellen! Vorig jaar werd de atalanta het meest gezien, maar ook dagpauwoog en klein koolwitje zijn dit jaar kanshebber. Misschien is er nog een dark horse die de top binnenkomt.
17 uur geledenDOMBURG - De brandweer heeft het sein 'brand meester' gegeven voor de grote brand in zwembad De Parel in Domburg. Wel zal het nablussen nog uren duren. Omwonenden die uit voorzorg hun wonngen moesten verlaten, kunnen weer terug naar huis. Dat meldt de Veiligheidregio Zeeland (VRZ) donderdagmiddag.
18 uur geledenMIDDELBURG - De gemeente Middelburg biedt een breed scala aan onderwijs, van basisscholen tot hoger onderwijs. 'Met ongeveer 3700 studenten die momenteel in Middelburg studeren, vormt het vervolgonderwijs - University College Roosevelt (UCR), HZ University of Applied Sciences en Scalda - een belangrijke economische pijler voor de gemeente', aldus de gemeente Middelburg. Samen met de gemeente Vlissingen werkt Middelburg aan een toekomstbestendig beleid voor vervolgonderwijs tot 2035 en betrekt daarbij onderwijsinstellingen, inwoners en studenten door middel van gesprekken en enquêtes.
19 uur geledenDOMBURG - De brandweer is nog steeds met man en macht in actie om de brand in zwembad De Parel in Domburg te blussen. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) kan al wel melden dat het vuur zich niet meer lijkt te verspreiden. Uit voorzorg zijn enkele woningen ontruimd vanwege rookoverlast. De bewoners zijn door de gemeente opgevangen.
20 uur geleden