Samen aan de slag bij natuurwerkdag
THOLEN - De jaarlijkse natuurwerkdagen waren dit jaar op 5 en 6 november. De vele vrijwilligers hebben hard gewerkt in de diverse natuurgebieden om bomen en struiken te snoeien en allerlei hand- en spandiensten te verrichten zodat de dieren die er leven voldoende voedsel kunnen vinden.
Harriet van den Dool is woonachtig in Tholen. Zij is één van de drie vrouwen die deel uitmaken van het groepje vrijwilligers van Staatsbosbeheer. De volledige groep bestaat uit ongeveer vijftien personen.
Harriet werkt al tien jaar als vrijwilliger bij Staatsbosbeheer. Zij heeft al in verschillende gebieden op het eiland gewerkt. Elk jaar gaat ze een paar keer aan de slag bij de Eendenkooi en ook de Geulsche Weel bij Stavenisse is geen onbekend terrein voor haar.
Harriet vertelt: “Het is leuk om in de natuur in je eigen omgeving bezig te zijn en het is natuurlijk ook nuttig werk”. Een deel van de groep vrijwilligers heeft zaterdag bij St. Maartensdijk in dorpsbos Muijebos gewerkt om daar diverse struiken te snoeien. Meestal hebben ze nog een aantal mensen die zich aanmelden om mee te helpen maar dat is dit jaar helaas niet het geval.
Ze is ook in het bezit van een EHBO-diploma. “Gelukkig zijn er nog nooit ongelukken gebeurd, hooguit moet er een pleister geplakt worden op een bezeerde vinger of duim”, zegt Harriet. Tijdens het knotten van de wilgen letten ze goed op elkaar en zorgen ze er altijd voor dat ze niet te kort op elkaar staan. Als er vrijwilligers zijn die zich hebben aangemeld om te helpen krijgen ze natuurlijk eerst een goede uitleg over de werkzaamheden zodat iedereen veilig en met veel plezier zijn werk kan doen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
3 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
7 uur geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
22 uur geledenTHOLEN - Wie in Zeeland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld 1,91 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 6,5 procent meer dan vorig jaar. In de gemeente Tholen ligt dit percentage 40 procent hoger. Waar je in 2025 nog één euro per persoon per nacht betaalde is dat dit jaar 1,40 euro. Bijna alle Zeeuwse gemeenten voerden een prijsstijging door. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
1 dag geledenTHOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
2 dagen geledenTHOLEN - Niet alleen de aanleg van nieuwe laadpalen staat onder druk, maar ook de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van bestaande palen op het eiland. Dat stellen Jan Heshof en Nancy Raas-Tophoven (PvdA-GroenLinks) in nieuwe schriftelijke vragen aan het college.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden