Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samen aan de slag bij natuurwerkdag

Samen aan de slag bij natuurwerkdag

THOLEN - De jaarlijkse natuurwerkdagen waren dit jaar op 5 en 6 november. De vele vrijwilligers hebben hard gewerkt in de diverse natuurgebieden om bomen en struiken te snoeien en allerlei hand- en spandiensten te verrichten zodat de dieren die er leven voldoende voedsel kunnen vinden.

Harriet van den Dool is woonachtig in Tholen. Zij is één van de drie vrouwen die deel uitmaken van het groepje vrijwilligers van Staatsbosbeheer. De volledige groep bestaat uit ongeveer vijftien personen.

Harriet werkt al tien jaar als vrijwilliger bij Staatsbosbeheer. Zij heeft al in verschillende gebieden op het eiland gewerkt. Elk jaar gaat ze een paar keer aan de slag bij de Eendenkooi en ook de Geulsche Weel bij Stavenisse is geen onbekend terrein voor haar. 

Harriet vertelt: “Het is leuk om in de natuur in je eigen omgeving bezig te zijn en het is natuurlijk ook nuttig werk”. Een deel van de groep vrijwilligers heeft zaterdag bij St. Maartensdijk in dorpsbos Muijebos gewerkt om daar diverse struiken te snoeien. Meestal hebben ze nog een aantal mensen die zich aanmelden om mee te helpen maar dat is dit jaar helaas niet het geval. 

Ze is ook in het bezit van een EHBO-diploma. “Gelukkig zijn er nog nooit ongelukken gebeurd, hooguit moet er een pleister geplakt worden op een bezeerde vinger of duim”, zegt Harriet. Tijdens het knotten van de wilgen letten ze goed op elkaar en zorgen ze er altijd voor dat ze niet te kort op elkaar staan. Als er vrijwilligers zijn die zich hebben aangemeld om te helpen krijgen ze natuurlijk eerst een goede uitleg over de werkzaamheden zodat iedereen veilig en met veel plezier zijn werk kan doen. 

Meer uit Tholen

Gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen vrij in reserves: ‘Ga er terughoudend mee om’

THOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro vrij in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.

5 uur geleden
Bram Akkermans: ‘Ik was wel naïef toen ik besloot fulltime voor mijn Lego-onderneming te gaan’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.

9 uur geleden
Bestelbus rijdt midden in de nacht sloot in langs de N659 bij Tholen

THOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.

13 uur geleden
Man (39) uit Tholen de cel in voor het betasten van zijn 6-jarig dochtertje

THOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.

1 dag geleden
Huizen op Tholen worden steeds duurder: Gemiddelde prijs bijna 350 duizend euro

THOLEN - Een bestaande koopwoning op Tholen kostte vorig jaar 347 duizend euro, blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag naar buiten bracht. Dat is meer dan in 2024, toen de gemiddelde verkoopprijs nog 329 duizend euro bedroeg.

1 dag geleden
EBS gaat als eerste vervoerder met alle buurtbussen in Zeeland elektrisch rijden

THOLEN - EBS wordt de eerste vervoerder in Nederland die op alle buurtbuslijnen volledig elektrisch gaat rijden. EBS, dat vanaf december 2026 het busvervoer in Zeeland overneemt van Connexxion, heeft 32 elektrische buurtbussen besteld die eind dit jaar moeten gaan rijden. Eerder bestelden zij al elektrische streekbussen.

1 dag geleden
Gratis cursussen valpreventie voor 55-plussers in Thoolse dorpen

THOLEN - Een val kan ingrijpende gevolgen hebben. Daarom organiseren de buurtsportcoaches van de gemeente Tholen, in samenwerking met fysiotherapeuten, een cursus valpreventie. Deze cursussen worden vanaf maart aangeboden aan zelfstandig wonende ouderen in Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Poortvliet.

2 dagen geleden