Samen aan de slag bij natuurwerkdag
THOLEN - De jaarlijkse natuurwerkdagen waren dit jaar op 5 en 6 november. De vele vrijwilligers hebben hard gewerkt in de diverse natuurgebieden om bomen en struiken te snoeien en allerlei hand- en spandiensten te verrichten zodat de dieren die er leven voldoende voedsel kunnen vinden.
Harriet van den Dool is woonachtig in Tholen. Zij is één van de drie vrouwen die deel uitmaken van het groepje vrijwilligers van Staatsbosbeheer. De volledige groep bestaat uit ongeveer vijftien personen.
Harriet werkt al tien jaar als vrijwilliger bij Staatsbosbeheer. Zij heeft al in verschillende gebieden op het eiland gewerkt. Elk jaar gaat ze een paar keer aan de slag bij de Eendenkooi en ook de Geulsche Weel bij Stavenisse is geen onbekend terrein voor haar.
Harriet vertelt: “Het is leuk om in de natuur in je eigen omgeving bezig te zijn en het is natuurlijk ook nuttig werk”. Een deel van de groep vrijwilligers heeft zaterdag bij St. Maartensdijk in dorpsbos Muijebos gewerkt om daar diverse struiken te snoeien. Meestal hebben ze nog een aantal mensen die zich aanmelden om mee te helpen maar dat is dit jaar helaas niet het geval.
Ze is ook in het bezit van een EHBO-diploma. “Gelukkig zijn er nog nooit ongelukken gebeurd, hooguit moet er een pleister geplakt worden op een bezeerde vinger of duim”, zegt Harriet. Tijdens het knotten van de wilgen letten ze goed op elkaar en zorgen ze er altijd voor dat ze niet te kort op elkaar staan. Als er vrijwilligers zijn die zich hebben aangemeld om te helpen krijgen ze natuurlijk eerst een goede uitleg over de werkzaamheden zodat iedereen veilig en met veel plezier zijn werk kan doen.
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
2 uur geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
12 uur geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
15 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
1 dag geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
1 dag geleden