Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven

Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen ruim 426 miljoen euro uitgeven aan salarissen, 156 miljoen meer dan vorig seizoen. Dat heeft La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, bekendgemaakt. Wel staat aankoop Dani Olmo vooralsnog tot 31 december ingeschreven.

De van RB Leipzig overgekomen Olmo kostte Barcelona ongeveer 60 miljoen euro en mocht aanvankelijk niet worden ingeschreven, omdat de club niet voldeed aan de financiële regels van La Liga. Hij miste daardoor de eerste twee competitiewedstrijden.

Door de achillespeesblessure van verdediger Andreas Christensen kon Barcelona gebruikmaken van een speciale regel, die clubs de mogelijkheid geeft om 80 procent van het salaris van een langdurig uitgeschakelde speler te gebruiken voor iemand anders. Op 1 januari zal Barcelona genoeg salarisruimte moeten hebben om Olmo het seizoen af te laten maken.

Salarisplafond

La Liga werkt met een salarisplafond voor elke club om financieel toezicht te houden. Bij het overschrijden van de limiet kan de organisator sancties opleggen. Real Madrid mag met bijna 755 miljoen euro het meeste uitgeven aan salarissen. Na de winterstop volgt een update van La Liga.

Opvallend is dat Sevilla bovenop de bestaande salarissen vooralsnog maar 2,5 miljoen euro aan nieuwe salarissen mag betalen. Het mislopen van Europees voetbal is een van de hoofdoorzaken. Afgelopen seizoen kwamen de Andalusiërs nog in de Champions League uit.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

15 minuten geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

16 minuten geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

1 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

3 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

4 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

6 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

6 uur geleden