Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven

Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen ruim 426 miljoen euro uitgeven aan salarissen, 156 miljoen meer dan vorig seizoen. Dat heeft La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, bekendgemaakt. Wel staat aankoop Dani Olmo vooralsnog tot 31 december ingeschreven.

De van RB Leipzig overgekomen Olmo kostte Barcelona ongeveer 60 miljoen euro en mocht aanvankelijk niet worden ingeschreven, omdat de club niet voldeed aan de financiële regels van La Liga. Hij miste daardoor de eerste twee competitiewedstrijden.

Door de achillespeesblessure van verdediger Andreas Christensen kon Barcelona gebruikmaken van een speciale regel, die clubs de mogelijkheid geeft om 80 procent van het salaris van een langdurig uitgeschakelde speler te gebruiken voor iemand anders. Op 1 januari zal Barcelona genoeg salarisruimte moeten hebben om Olmo het seizoen af te laten maken.

Salarisplafond

La Liga werkt met een salarisplafond voor elke club om financieel toezicht te houden. Bij het overschrijden van de limiet kan de organisator sancties opleggen. Real Madrid mag met bijna 755 miljoen euro het meeste uitgeven aan salarissen. Na de winterstop volgt een update van La Liga.

Opvallend is dat Sevilla bovenop de bestaande salarissen vooralsnog maar 2,5 miljoen euro aan nieuwe salarissen mag betalen. Het mislopen van Europees voetbal is een van de hoofdoorzaken. Afgelopen seizoen kwamen de Andalusiërs nog in de Champions League uit.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

42 minuten geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

2 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

3 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

4 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

8 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

15 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

15 uur geleden