Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen ruim 426 miljoen euro uitgeven aan salarissen, 156 miljoen meer dan vorig seizoen. Dat heeft La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, bekendgemaakt. Wel staat aankoop Dani Olmo vooralsnog tot 31 december ingeschreven.
De van RB Leipzig overgekomen Olmo kostte Barcelona ongeveer 60 miljoen euro en mocht aanvankelijk niet worden ingeschreven, omdat de club niet voldeed aan de financiële regels van La Liga. Hij miste daardoor de eerste twee competitiewedstrijden.
Door de achillespeesblessure van verdediger Andreas Christensen kon Barcelona gebruikmaken van een speciale regel, die clubs de mogelijkheid geeft om 80 procent van het salaris van een langdurig uitgeschakelde speler te gebruiken voor iemand anders. Op 1 januari zal Barcelona genoeg salarisruimte moeten hebben om Olmo het seizoen af te laten maken.
Salarisplafond
La Liga werkt met een salarisplafond voor elke club om financieel toezicht te houden. Bij het overschrijden van de limiet kan de organisator sancties opleggen. Real Madrid mag met bijna 755 miljoen euro het meeste uitgeven aan salarissen. Na de winterstop volgt een update van La Liga.
Opvallend is dat Sevilla bovenop de bestaande salarissen vooralsnog maar 2,5 miljoen euro aan nieuwe salarissen mag betalen. Het mislopen van Europees voetbal is een van de hoofdoorzaken. Afgelopen seizoen kwamen de Andalusiërs nog in de Champions League uit.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
6 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
9 uur geleden