Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen ruim 426 miljoen euro uitgeven aan salarissen, 156 miljoen meer dan vorig seizoen. Dat heeft La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, bekendgemaakt. Wel staat aankoop Dani Olmo vooralsnog tot 31 december ingeschreven.
De van RB Leipzig overgekomen Olmo kostte Barcelona ongeveer 60 miljoen euro en mocht aanvankelijk niet worden ingeschreven, omdat de club niet voldeed aan de financiële regels van La Liga. Hij miste daardoor de eerste twee competitiewedstrijden.
Door de achillespeesblessure van verdediger Andreas Christensen kon Barcelona gebruikmaken van een speciale regel, die clubs de mogelijkheid geeft om 80 procent van het salaris van een langdurig uitgeschakelde speler te gebruiken voor iemand anders. Op 1 januari zal Barcelona genoeg salarisruimte moeten hebben om Olmo het seizoen af te laten maken.
Salarisplafond
La Liga werkt met een salarisplafond voor elke club om financieel toezicht te houden. Bij het overschrijden van de limiet kan de organisator sancties opleggen. Real Madrid mag met bijna 755 miljoen euro het meeste uitgeven aan salarissen. Na de winterstop volgt een update van La Liga.
Opvallend is dat Sevilla bovenop de bestaande salarissen vooralsnog maar 2,5 miljoen euro aan nieuwe salarissen mag betalen. Het mislopen van Europees voetbal is een van de hoofdoorzaken. Afgelopen seizoen kwamen de Andalusiërs nog in de Champions League uit.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
10 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
10 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
11 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
11 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
14 uur geleden