Salarislimiet Barcelona stijgt, maar Olmo tijdelijk ingeschreven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen ruim 426 miljoen euro uitgeven aan salarissen, 156 miljoen meer dan vorig seizoen. Dat heeft La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, bekendgemaakt. Wel staat aankoop Dani Olmo vooralsnog tot 31 december ingeschreven.
De van RB Leipzig overgekomen Olmo kostte Barcelona ongeveer 60 miljoen euro en mocht aanvankelijk niet worden ingeschreven, omdat de club niet voldeed aan de financiële regels van La Liga. Hij miste daardoor de eerste twee competitiewedstrijden.
Door de achillespeesblessure van verdediger Andreas Christensen kon Barcelona gebruikmaken van een speciale regel, die clubs de mogelijkheid geeft om 80 procent van het salaris van een langdurig uitgeschakelde speler te gebruiken voor iemand anders. Op 1 januari zal Barcelona genoeg salarisruimte moeten hebben om Olmo het seizoen af te laten maken.
Salarisplafond
La Liga werkt met een salarisplafond voor elke club om financieel toezicht te houden. Bij het overschrijden van de limiet kan de organisator sancties opleggen. Real Madrid mag met bijna 755 miljoen euro het meeste uitgeven aan salarissen. Na de winterstop volgt een update van La Liga.
Opvallend is dat Sevilla bovenop de bestaande salarissen vooralsnog maar 2,5 miljoen euro aan nieuwe salarissen mag betalen. Het mislopen van Europees voetbal is een van de hoofdoorzaken. Afgelopen seizoen kwamen de Andalusiërs nog in de Champions League uit.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
12 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
14 uur geleden