Sainz wint kort na blindedarmoperatie Grote Prijs van Australië
MELBOURNE (ANP) - Carlos Sainz heeft optimaal geprofiteerd van het uitvallen van Max Verstappen in de Grote Prijs van Australië. De Spaanse coureur reed in zijn Ferrari naar de zege op het circuit van Melbourne.
De 29-jarige Sainz werd twee weken geleden nog getroffen door een blindedarmontsteking en kon niet van start gaan in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. Hij bleef na zijn operatie dagenlang op bed liggen om te herstellen.
De pijn was in Melbourne nog niet helemaal uit zijn lijf, maar de Spanjaard bestuurde als herboren zijn Formule 1-bolide. Hij startte als tweede in Melbourne, haalde zelfs Max Verstappen nog in en reed vervolgens onbedreigd naar de derde grand-prixoverwinning in zijn carrière.
Dubbel succes
Sainz' teamgenoot Charles Leclerc maakte er dubbel succes van voor Ferrari door op de tweede plaats te eindigen. De Brit Lando Norris werd in zijn McLaren derde. De Brit George Russell crashte hard in de laatste ronde. Hij wist ongedeerd uit de zwaar beschadigde Mercedes te stappen.
"Ik adviseer alle coureurs om volgende winter hun blindedarm te laten verwijderen", grapte Sainz in het flashinterview op de baan. "Het leven kan soms gek lopen. Het was echt een hele goede race, ook al was het fysiek niet makkelijk. Maar omdat ik in mijn eentje aan de leiding reed, kon ik mijn snelheid en banden goed onder controle houden."
Rokende Red Bull
Sainz is aan zijn vierde en laatste jaar bezig bij Ferrari. Na dit jaar moet hij zijn zitje bij de Italiaanse renstal overdragen aan Lewis Hamilton, die overkomt van Mercedes. De zevenvoudig wereldkampioen, die zes van zijn zeven titels in een Mercedes behaalde, beleefde een ongelukkige race in Melbourne. Hij viel uit met mechanische problemen.
Verstappen moest na vijf ronden de race al verlaten. Een rem liep aan en raakte oververhit. Met een rokende Red Bull reed de drievoudig wereldkampioen zijn auto naar de pitstraat. Hij bleef ondanks zijn uitvalbeurt aan de leiding in het kampioenschap, dankzij zijn overwinningen in de eerste twee races van het jaar. Hij zag uiteraard wel de concurrentie naderen.
Verstappen heeft 51 punten, Leclerc staat nu tweede met 47 punten. De Mexicaan Sergio Pérez (Red Bull), die in Melbourne als vijfde finishte, is derde met 46 punten. Sainz is de nummer vier met 40 punten.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
2 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
7 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
7 uur geleden