Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sainz wint kort na blindedarmoperatie Grote Prijs van Australië

Sainz wint kort na blindedarmoperatie Grote Prijs van Australië

MELBOURNE (ANP) - Carlos Sainz heeft optimaal geprofiteerd van het uitvallen van Max Verstappen in de Grote Prijs van Australië. De Spaanse coureur reed in zijn Ferrari naar de zege op het circuit van Melbourne.

De 29-jarige Sainz werd twee weken geleden nog getroffen door een blindedarmontsteking en kon niet van start gaan in de Grote Prijs van Saudi-Arabië. Hij bleef na zijn operatie dagenlang op bed liggen om te herstellen.

De pijn was in Melbourne nog niet helemaal uit zijn lijf, maar de Spanjaard bestuurde als herboren zijn Formule 1-bolide. Hij startte als tweede in Melbourne, haalde zelfs Max Verstappen nog in en reed vervolgens onbedreigd naar de derde grand-prixoverwinning in zijn carrière.

Dubbel succes

Sainz' teamgenoot Charles Leclerc maakte er dubbel succes van voor Ferrari door op de tweede plaats te eindigen. De Brit Lando Norris werd in zijn McLaren derde. De Brit George Russell crashte hard in de laatste ronde. Hij wist ongedeerd uit de zwaar beschadigde Mercedes te stappen.

"Ik adviseer alle coureurs om volgende winter hun blindedarm te laten verwijderen", grapte Sainz in het flashinterview op de baan. "Het leven kan soms gek lopen. Het was echt een hele goede race, ook al was het fysiek niet makkelijk. Maar omdat ik in mijn eentje aan de leiding reed, kon ik mijn snelheid en banden goed onder controle houden."

Rokende Red Bull

Sainz is aan zijn vierde en laatste jaar bezig bij Ferrari. Na dit jaar moet hij zijn zitje bij de Italiaanse renstal overdragen aan Lewis Hamilton, die overkomt van Mercedes. De zevenvoudig wereldkampioen, die zes van zijn zeven titels in een Mercedes behaalde, beleefde een ongelukkige race in Melbourne. Hij viel uit met mechanische problemen.

Verstappen moest na vijf ronden de race al verlaten. Een rem liep aan en raakte oververhit. Met een rokende Red Bull reed de drievoudig wereldkampioen zijn auto naar de pitstraat. Hij bleef ondanks zijn uitvalbeurt aan de leiding in het kampioenschap, dankzij zijn overwinningen in de eerste twee races van het jaar. Hij zag uiteraard wel de concurrentie naderen.

Verstappen heeft 51 punten, Leclerc staat nu tweede met 47 punten. De Mexicaan Sergio Pérez (Red Bull), die in Melbourne als vijfde finishte, is derde met 46 punten. Sainz is de nummer vier met 40 punten.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

11 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

14 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

14 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden