Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sagan verlaat wielerpeloton na dit jaar en gaat mountainbiken

Sagan verlaat wielerpeloton na dit jaar en gaat mountainbiken

BUENOS AIRES (ANP) - De Slowaakse wielrenner Peter Sagan is bezig aan zijn laatste jaar in de WorldTour. De wereldkampioen op de weg van 2015, 2016 en 2017 kondigde op zijn 33e verjaardag zijn afscheid aan. Sagan gaat zich volgend jaar focussen op mountainbiken. Hij wil in die discipline meedoen aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.

"Ik heb op mijn verjaardag verdrietig nieuws", zegt Sagan in een videoboodschap. "Het moment is gekomen om iedereen te vertellen over mijn gedachten en programma. Dit is mijn laatste jaar als professional op de weg. Ik blijf hierna bij Team TotalEnergies, maar ik focus me dan op kwalificatie voor de Spelen van Parijs op de mountainbike", aldus de Slowaak, die in 2016 ook al als mountainbiker meedeed aan de Spelen van Rio.

"Ik rijd volgend jaar nog wat kleinere koersen op de weg, maar niet meer in de WorldTour. Ik ga proberen om me te kwalificeren voor de Spelen. Een ongelooflijk mooi project, we gaan zien of het lukt, maar het is in ieder geval weer een mooi avontuur. Dit is het laatste jaar dat jullie me zullen zien in de WorldTour", aldus Sagan, die in de Tour de France zeven keer de groene trui pakte als winnaar van het puntenklassement.

De Slowaak boekte in zijn carrière al meer dan 120 overwinningen. Zo won hij twaalf etappes in de Tour, vier in de Vuelta en twee in de Giro. Sagan schreef daarnaast onder meer de Ronde van Vlaanderen (2016) en Parijs-Roubaix (2018) op zijn naam. Ook was hij drie keer de sterkste in Gent-Wevelgem. Hij beleefde zijn hoogtijdagen in de jaren dat hij ook drie keer op rij de regenboogtrui veroverde. De laatste jaren is Sagan heel wat minder succesvol. De Slowaak rijdt sinds vorig jaar voor de Franse ploeg TotalEnergies, nadat hij daarvoor jaren voor Bora-hansgrohe had gekoerst.

"Dit is geen afscheid, jullie moeten het nog een tijdje met me doen", zegt Sagan lachend. "We gaan door met onze projecten en zullen nog veel lol hebben." Hij doet deze week in Argentinië mee aan de Ronde van San Juan.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

8 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

23 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

1 dag geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

2 dagen geleden