
Sagan na drie tweede plaatsen ritwinnaar in Giro
TORTORETO (ANP) - Peter Sagan heeft dinsdag de tiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Slowaak van Bora-hansgrohe bekroonde na een rit over 177 kilometer van Lanciano naar Tortoreto een solo nadat hij eerder op de dag met een groep renners was ontsnapt uit het peloton. Sagan (30) was de enige die voorop bleef. Na drie tweede plaatsen pakte hij eindelijk de ritzege.
Achter hem werd de Amerikaan Brandon McNulty tweede. De Spanjaard Pello Bilbao, de nummer 3 van het klassement, deed een vergeefse poging tijdwinst te boeken, maar finishte in de groep met rozetruidrager João Almeida. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step, die als derde de finish passeerde, heeft ruim een halve minuut voorsprong op Wilco Kelderman. De Deen Jakob Fuglsang, een van de favorieten, verloor meer dan een minuut door een lekke band in de slotfase.
Het grootste nieuws kwam voor de start van de rit met de afmelding eerst van Steven Kruijswijk, de kopman van Jumbo-Visma, en de voltallige ploeg van Mitchelton-Scott, allen vanwege coronabesmettingen. Niet veel later besloot Jumbo-Visma zich volledig terug te trekken uit de Giro.
Ruimte
Het duurde even voordat een vroege vluchtgroep met Sagan de ruimte kreeg. Groupama-FDJ, de ploeg van de Franse sprinter Arnaud Démare, sputterde tegen, maar liet de groep met onder anderen ook de Italiaan Filippo Ganna gaan. De voorsprong liep uit naar meer dan vier minuten, maar eenmaal op de plaatselijke ronde werd het flink klimmen en liep de marge snel terug. In de stromende regen probeerde Bilbao de sprong te maken naar de zes overgebleven koplopers. Hij kreeg de hulp van de Italiaan Davide Villella, maar slaagde niet in zijn opzet.
Achter hem hadden Almeida en Kelderman de achtervolging al ingezet, net als de Italiaan Domenico Pozzovivo, de nummer 4 van het klassement. Alleen Sagan haalden ze niet meer in. Almeida sprintte nog naar de derde plek waarmee hij vier seconden tijdwinst boekte. Kelderman volgt nu op 34 seconden. Fugslang verloor 1.15 op de concurrentie en viel weg uit de top 10.
Sagan wachtte al sinds de Tour de France van vorig jaar op een overwinning. Woensdag volgt opnieuw een heuvelrit, maar in de laatste 20 kilometer gaat het in dalende lijn naar Rimini.
Meer uit Sport
HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.
8 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.
15 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).
16 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.
19 uur geleden