Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sagan na drie tweede plaatsen ritwinnaar in Giro

Sagan na drie tweede plaatsen ritwinnaar in Giro

TORTORETO (ANP) - Peter Sagan heeft dinsdag de tiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Slowaak van Bora-hansgrohe bekroonde na een rit over 177 kilometer van Lanciano naar Tortoreto een solo nadat hij eerder op de dag met een groep renners was ontsnapt uit het peloton. Sagan (30) was de enige die voorop bleef. Na drie tweede plaatsen pakte hij eindelijk de ritzege.

Achter hem werd de Amerikaan Brandon McNulty tweede. De Spanjaard Pello Bilbao, de nummer 3 van het klassement, deed een vergeefse poging tijdwinst te boeken, maar finishte in de groep met rozetruidrager João Almeida. De Portugees van Deceuninck - Quick-Step, die als derde de finish passeerde, heeft ruim een halve minuut voorsprong op Wilco Kelderman. De Deen Jakob Fuglsang, een van de favorieten, verloor meer dan een minuut door een lekke band in de slotfase.

Het grootste nieuws kwam voor de start van de rit met de afmelding eerst van Steven Kruijswijk, de kopman van Jumbo-Visma, en de voltallige ploeg van Mitchelton-Scott, allen vanwege coronabesmettingen. Niet veel later besloot Jumbo-Visma zich volledig terug te trekken uit de Giro.

Ruimte

Het duurde even voordat een vroege vluchtgroep met Sagan de ruimte kreeg. Groupama-FDJ, de ploeg van de Franse sprinter Arnaud Démare, sputterde tegen, maar liet de groep met onder anderen ook de Italiaan Filippo Ganna gaan. De voorsprong liep uit naar meer dan vier minuten, maar eenmaal op de plaatselijke ronde werd het flink klimmen en liep de marge snel terug. In de stromende regen probeerde Bilbao de sprong te maken naar de zes overgebleven koplopers. Hij kreeg de hulp van de Italiaan Davide Villella, maar slaagde niet in zijn opzet.

Achter hem hadden Almeida en Kelderman de achtervolging al ingezet, net als de Italiaan Domenico Pozzovivo, de nummer 4 van het klassement. Alleen Sagan haalden ze niet meer in. Almeida sprintte nog naar de derde plek waarmee hij vier seconden tijdwinst boekte. Kelderman volgt nu op 34 seconden. Fugslang verloor 1.15 op de concurrentie en viel weg uit de top 10.

Sagan wachtte al sinds de Tour de France van vorig jaar op een overwinning. Woensdag volgt opnieuw een heuvelrit, maar in de laatste 20 kilometer gaat het in dalende lijn naar Rimini.

Meer uit Sport

Ehren verovert zijn eerste Europese titel met hockeysters

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.

58 minuten geleden
Hockeyster Sanders noemt zege in EK-finale zwaarbevochten

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."

1 uur geleden
Nederlandse hockeysters wederom de beste van Europa

MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.

1 uur geleden
Marc Márquez wint de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP

SPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Oostenrijk in de MotoGP gewonnen. Márquez won zaterdag ook al de sprintrace op het circuit van Spielberg. De Italiaan Marco Bezzecchi begon op poleposition en eindigde bij de GP op de Red Bull Ring als derde achter de Spanjaard Fermín Aldeguer.

4 uur geleden
Wielrenster Chabbey wint Ronde van Romandië

AIGLE (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Ronde van Romandië gewonnen. Ze liet haar leidende positie in de derde en laatste etappe niet echt meer in gevaar komen.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar finale masterstoernooi Cincinnati

CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zaterdag de finale op het masterstoernooi van Cincinnati bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Duitser Alexander Zverev in twee sets (6-4 6-3).

16 uur geleden
Zeiler Bos pakt zilver op EK

MARSTRAND (ANP) - Zeiler Duko Bos heeft bij de EK in het Zweedse Marstrand zilver veroverd in de ILCA 7-klasse. Hij eindigde eigenlijk als derde achter de Britse winnaar Michael Beckett en George Gautrey. Die laatstgenoemde Nieuw-Zeelander kwam niet in aanmerking voor een medaille op de EK.

21 uur geleden