Sabalenka wint als ongenaakbare nummer 1 derde titel in Madrid
MADRID (ANP) - Aryna Sabalenka is in aanloop naar het grandslamtoernooi van Roland Garros de onbetwiste nummer 1 van de wereld. De 26-jarige tennisster uit Belarus zegevierde op het graveltoernooi van Madrid waar ze in de finale de Amerikaanse Coco Gauff in twee sets versloeg: 6-3 7-6 (3). Het was de derde keer dat Sabalenka in La Caja Mágica de hoofdprijs won.
Sabalenka was in de beginfase de betere van de twee wereldtoppers en nam via twee breaks snel een 4-1 voorsprong. Gauff vocht zich in de partij, kwam terug tot 4-3, maar moest de set toch met 6-3 aan Sabalenka laten. In de tweede set leek het er lang op dat Gauff de stand weer gelijk zou trekken, maar de nummer 4 van de wereld liet Sabalenka weer terugkomen. Een tiebreak moest de beslissing brengen. Daarin liet Sabalenka zien dat ze een klasse apart is.
Sabalenka stond op 11 september 2023 voor het eerst aan de leiding van de wereldranglijst, maar moest die positie destijds na acht weken afstaan aan haar grote rivale Iga Swiatek. Sabalenka heroverde de heerschappij in het vrouwentennis in oktober vorig jaar en is sindsdien al 28 weken ongenaakbaar. Ze zal als de nummer 1 van de wereld eind deze maand aan Roland Garros beginnen. Sabalenka wist er de Coupe Suzanne Lenglen nog nooit te winnen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
3 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
13 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
15 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
19 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
20 uur geleden