Sabalenka opnieuw na moeizame start verder op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op de Australian Open ondanks opnieuw een moeizame start verzekerd van een plek in de vierde ronde. De als tweede geplaatste tennisster uit Belarus was met 4-6 6-3 6-1 te sterk voor de Tsjechische Marketa Vondrousova.
Voor de derde keer op rij verloor Sabalenka de eerste set. Dat gebeurde haar ook in de duels met de Australische wildcardspeelster Storm Sanders en met Wang Xinyu uit China. Ze herpakte zich echter knap en maakte het na een uur en 49 minuten af op haar eerste wedstrijdpunt.
In de aanloop naar de Australian Open baarde Sabalenka opzien door onderhands te serveren, omdat haar service het liet afweten. In twee duels voorafgaand aan het grandslamtoernooi sloeg ze liefst 39 dubbele fouten. De Australische oud-tennisser Mark Philippoussis, die bekendstond om zijn harde opslag, voorzag haar van advies.
"Ik ben heel blij met deze overwinning. Vooral met het feit dat ik slechts tien dubbele fouten heb geslagen", zei Sabalenka (23) tijdens haar oncourt-interview na de zege op Vondrousova. "Ik had wat problemen, maar ik hoop dat het beter gaat met de wedstrijd."
In de vierde ronde neemt Sabalenka het op tegen Kaia Kanepi uit Estland, die in de Rod Laver Arena de Australische Maddison Inglis met 2-6 6-2 6-0 versloeg.
Ook de als 14e geplaatste Simona Halep wist een plek in de vierde ronde af te dwingen. Ze liet Danka Kovinić uit Montenegro met 6-2 6-1 kansloos. De Amerikaanse Danielle Collins was het Deense talent Clara Tauson met 4-6 6-4 7-5 de baas.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
4 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
12 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden