Sabalenka opnieuw na moeizame start verder op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op de Australian Open ondanks opnieuw een moeizame start verzekerd van een plek in de vierde ronde. De als tweede geplaatste tennisster uit Belarus was met 4-6 6-3 6-1 te sterk voor de Tsjechische Marketa Vondrousova.
Voor de derde keer op rij verloor Sabalenka de eerste set. Dat gebeurde haar ook in de duels met de Australische wildcardspeelster Storm Sanders en met Wang Xinyu uit China. Ze herpakte zich echter knap en maakte het na een uur en 49 minuten af op haar eerste wedstrijdpunt.
In de aanloop naar de Australian Open baarde Sabalenka opzien door onderhands te serveren, omdat haar service het liet afweten. In twee duels voorafgaand aan het grandslamtoernooi sloeg ze liefst 39 dubbele fouten. De Australische oud-tennisser Mark Philippoussis, die bekendstond om zijn harde opslag, voorzag haar van advies.
"Ik ben heel blij met deze overwinning. Vooral met het feit dat ik slechts tien dubbele fouten heb geslagen", zei Sabalenka (23) tijdens haar oncourt-interview na de zege op Vondrousova. "Ik had wat problemen, maar ik hoop dat het beter gaat met de wedstrijd."
In de vierde ronde neemt Sabalenka het op tegen Kaia Kanepi uit Estland, die in de Rod Laver Arena de Australische Maddison Inglis met 2-6 6-2 6-0 versloeg.
Ook de als 14e geplaatste Simona Halep wist een plek in de vierde ronde af te dwingen. Ze liet Danka Kovinić uit Montenegro met 6-2 6-1 kansloos. De Amerikaanse Danielle Collins was het Deense talent Clara Tauson met 4-6 6-4 7-5 de baas.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
5 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
5 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
6 uur geleden