Saba opent grenzen op 1 juli voor maar drie bestemmingen
THE BOTTOM (ANP) - De Caribische eilanden van het Koninkrijk openen per 1 juli hun grenzen voor toeristen. Waar Sint-Maarten open is voor Nederlandse en Amerikaanse toeristen, is het dicht daarbij gelegen Saba heel voorzichtig. Alleen bezoekers uit Curaçao, Bonaire en Sint-Eustatius zijn welkom, maar niet als ze via Sint-Maarten komen. Dat heeft het eiland zondag bekendgemaakt.
Saba, een bijzondere gemeente van Nederland, gaat er van uit dat het niet voor 1 oktober passagiers uit andere landen, waaronder Nederland, binnen zal laten. Het is verder voor de Sabanen beperkt toegestaan het land te verlaten. Alleen Sabanen worden weer toegelaten. Als ze ergens anders dan in Sint-Eustatius, Bonaire of Curaçao zijn geweest, moeten ze veertien dagen in quarantaine.
Saba heeft bijna tweeduizend inwoners en kende tot nu toe drie coronabesmettingen. Het bestuur wil geen enkel risico nemen op meer besmettingen.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
6 uur geleden