Saba opent grenzen op 1 juli voor maar drie bestemmingen
THE BOTTOM (ANP) - De Caribische eilanden van het Koninkrijk openen per 1 juli hun grenzen voor toeristen. Waar Sint-Maarten open is voor Nederlandse en Amerikaanse toeristen, is het dicht daarbij gelegen Saba heel voorzichtig. Alleen bezoekers uit Curaçao, Bonaire en Sint-Eustatius zijn welkom, maar niet als ze via Sint-Maarten komen. Dat heeft het eiland zondag bekendgemaakt.
Saba, een bijzondere gemeente van Nederland, gaat er van uit dat het niet voor 1 oktober passagiers uit andere landen, waaronder Nederland, binnen zal laten. Het is verder voor de Sabanen beperkt toegestaan het land te verlaten. Alleen Sabanen worden weer toegelaten. Als ze ergens anders dan in Sint-Eustatius, Bonaire of Curaçao zijn geweest, moeten ze veertien dagen in quarantaine.
Saba heeft bijna tweeduizend inwoners en kende tot nu toe drie coronabesmettingen. Het bestuur wil geen enkel risico nemen op meer besmettingen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
35 minuten geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
36 minuten geledenRIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben een verbod aangekondigd voor Israëlische schepen op de Rode Zee. Ook heeft de beweging bevestigd Israël te hebben aangevallen, als reactie op de Israëlische aanvallen op Iran.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping is aangekomen in Noord-Korea voor een tweedaags bezoek. Het is zijn eerste buitenlandse reis van het jaar en de eerste naar het geïsoleerde buurland sinds 2019.
2 uur geleden