Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

's Werelds eerste energie-eiland wordt deels in Vlissingen gebouwd

's Werelds eerste energie-eiland wordt deels in Vlissingen gebouwd

VLISSINGEN - De Belgische Minister van de Noordzee Vincent Van Quickenborne heeft groen licht gegeven voor de aanleg van het eerste energie-eiland ter wereld, zo’n 45 kilometer buiten de Belgische kust. De betonnen funderingen voor het eiland worden in Vlissingen-Oost gebouwd.

Het Prinses Elisabeth Eiland wordt een energiehub op 45 kilometer van de Belgische kust dat nieuwe windparken en bijkomende interconnectoren verbindt met het Belgische elektriciteitsnet op het land. De bouw zal ongeveer twee jaar duren, tussen maart 2024 en augustus 2026.

Vlissingen

Een consortium met de Belgische waterbouwbedrijven DEME en Jan De Nul is in Vlissingen al begonnen met de werfinrichting voor de bouw van de caissons. Dat zijn de betonnen funderingen met afmetingen van 60 meter lang, 30 meter breed en 30 meter hoog. Eind juni 2023 werd al een omgevingsvergunning verleend voor de bouw ervan op de terreinen van Verbrugge Zeeland Terminals aan de Bijleveldhaven in Vlissingen. Deze locatie wordt als uitvalsbasis gebruikt om de 23 betonnen caissons te bouwen, te water te laten, op te slaan en in de zomers van 2024 en 2025 richting de locatie te slepen en af te zinken. Daarna wordt het eiland verder opgespoten en klaargemaakt voor de bouw van de elektrische hoogspanningsinfrastructuur.

Meer uit Vlissingen

Woongebouw van vier lagen voorzien in Scheldestraat

VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.

14 uur geleden
Plan voor zestien huurappartementen in De Zwaan in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."

16 uur geleden
Deltaband Vlissingen zoekt versterking

VLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd. 

18 uur geleden
Anak Indië te zien bij Film by the Sea

VLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.

1 dag geleden
Gewonde naar ziekenhuis na autobotsing Bermweg in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.

1 dag geleden
Negen boetes uitgedeeld bij verkeerscontrole in Vlissingen

VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.

1 dag geleden
Verkoop Singelkwartier Vlissingen in volle gang

VLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.

1 dag geleden