's-Heerenhoek maakt zich op voor dorpsfeest tijdens Cultuur uit de Zak
‘s-HEERENHOEK - De Borselse wethouder van kunst en cultuur, Marga van de Plasse, opent Cultuur in de Zak zaterdag 30 september om 10.00 uur in ‘s-Heerenhoek. Hier komt de op handen zijnde sluiting van de Sint-Willibrorduskerk terug in het programma. Zo is er de expositie ‘Geloof in de toekomst’, waarvoor kinderen uit het dorp creatief bezig zijn.
‘s-Heerenhoek werkt aan een iets uitgebreider programma dan bij de eerste editie, twee jaar geleden. Richard Gielens van de plaatselijke organisatie vertelt dat populaire onderdelen van de eerste keer weer op het programma staan en ook nieuwe activiteiten, zoals de oud-Hollandse spelen. Laagdrempeligheid staat centraal: iedereen is welkom.
“Het vreselijke feit dat de kerk begin november sluit heeft geleid tot de expositie Geloof in de toekomst.” Hiervoor maken kinderen tekeningen, schilderijen en foto’s over geloven en hoe zij de toekomst zien (foto). “We willen van deze werkjes een herinneringsboekje over de kerk maken.”
Dorpsfeest
Verder zijn er onder meer muziekoptredens in een heuse ‘muziektempel’, exposities en workshops. “Onze opzet is om met deze activiteiten door te bouwen naar een jaarlijks dorpsfeest. Een gezamenlijke dag, naast carnaval, die de inwoners verbindt. Dit moet nog zijn beslag krijgen, maar we zijn hoopvol gestemd.” Hierin kan de nieuwe dorpsvlag ook een rol krijgen, denkt Gielens. “Als we de vlag op die dag uithangen, zijn we samen één.”
Meer informatie
Klik hier voor meer informatie, zoals het complete programma in de verschillende dorpen.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden