Ryanair-topman: herstel sector bedreigd door coronamaatregelen
DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Het herstel van de Europese reissector wordt bedreigd door nieuwe coronamaatregelen die verschillende landen nemen. Dat zegt Ryanair-topman Michael O'Leary, die bang is dat het vertrouwen van consumenten weer een nieuwe knauw krijgt. "Tot vorige week ging alles geweldig", aldus de uitgesproken Ier.
O'Leary verwijst bijvoorbeeld naar de nieuwe lockdown in Oostenrijk die deze week van kracht werd. Volgens hem zijn die beperkingen niet logisch en zorgen ze voor een moeilijke periode voor luchtvaartmaatschappijen tot Kerstmis en mogelijk ook daarna nog.
"Het is niet te vermijden dat het vertrouwen van mensen wordt aangetast in de periode tot de kerstdagen en dat zal de boekingen rond Kerstmis verstoren." Mensen zullen dan ook nog van slag zijn tussen Kerstmis en Nieuwjaar, denkt O'Leary. Juist in die periode beginnen normaal gesproken de boekingen voor de zomervakantie.
Paniekerig
Volgens O'Leary reageren overheden paniekerig. De Ryanair-topman zou liever zien dat beperkingen alleen gelden voor mensen die niet gevaccineerd zijn. Hij waarschuwt bovendien dat de vele coronagevallen in Europa ook het reizen naar de Verenigde Staten weer in gevaar kan brengen als de regering van president Joe Biden uit voorzorg de grenzen weer sluit voor Europeanen. Pas sinds begin deze maand kan er gereisd worden vanuit de EU naar de VS.
O'Learys collega Shai Weiss van Virgin Atlantic denkt dat het zo'n vaart niet loopt. Die zei maandag al dat de uitbraken in Europa vooral het gevolg zijn van lage vaccinatiepercentages. Hij denkt dat de VS of het Verenigd Koninkrijk pas weer reisbeperkingen invoeren als er een nieuwe, gevaarlijke variant van het coronavirus opduikt.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index, met een min van 1,6 procent. Het muziekconcern, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, heeft het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman verworpen. Volgens UMG is het bod van 56 miljard euro veel te laag.
7 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlands enige drijvende terminal voor vloeibaar aardgas (lng) blijft waarschijnlijk nog tot 2036 in de Eemshaven liggen. Eigenaren Gasunie en Vopak hebben hierover een zogeheten conditionele investeringsbeslissing genomen, nadat het kabinet onlangs al met de nodige toezeggingen kwam.
20 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips en grafische processors Nvidia komt met een nieuwe chip die de dominantie van Intel in de pc-wereld moet doorbreken. Hiermee waagt het Amerikaanse concern, tegenwoordig de grote speler als het gaat om AI-chips, opnieuw een poging op de markt voor pc-processors. Een eerdere poging ruim tien jaar geleden mislukte.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben de afgelopen maand iets minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Ondanks de afname was het op maart na de drukste maand van het jaar tot nu toe. Toen haalden veel mensen hun hypotheekaanvraag naar voren, omdat ze er rekening mee hielden dat de hypotheekrentes zouden stijgen door geopolitieke onrust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.
1 uur geleden