Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair stapt naar rechter om Brits systeem van reisadviezen

Ryanair stapt naar rechter om Brits systeem van reisadviezen

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair gaat de Britse overheid aanklagen om diens 'stoplicht'-systeem met reisadviezen. De Ierse prijsvechter ergert zich eraan dat het Verenigd Koninkrijk maar weinig bestemmingen heeft staan op zijn lijst van landen zonder quarantainevereisten. Portugal stond even op de lijst, maar werd daar later door een toename van de besmettingscijfers weer vanaf gehaald.

Volgens de luchtvaartmaatschappij, die optrekt met de Manchester Airports Group, ontbreekt het aan transparantie. Ze zullen donderdag bij het Britse Hooggerechtshof een zaak indienen om meer duidelijkheid te krijgen over hoe de beslissingen over de reisadviezen precies worden genomen. Landen kunnen in een rode, oranje of groene categorie vallen, afhankelijk van het risico op coronabesmettingen.

De luchtvaartbranche dacht in Groot-Brittannië juist snel weer veel passagiers en vakantiegangers te kunnen gaan vervoeren. Dat komt omdat de Britten erg snel waren met hun vaccinatiecampagne. De partijen uit de sector beschouwen de "ondoorzichtige" manier waarop de autoriteiten te werk gaan daarom als een tegenslag. Dit ondermijnt volgens hen het vertrouwen van de consument om zomervakanties te boeken en zou het voor luchthavens, luchtvaartmaatschappijen en andere reisorganisaties onmogelijk maken om goede herstelplannen op te stellen.

De Britse overheid heeft nog niet op de aankondiging van de juridische stappen gereageerd. De regering in Londen heeft eerder deze week nog het opheffen van de lockdown in Engeland met vier weken uitgesteld. Daar hadden op 21 juni alle beperkingen op sociale contacten moeten vervallen. Maar de laatste tijd zijn er zorgen over de snelle verspreiding van de uit India afkomstige Delta-variant van het virus. Het uitstel moet de autoriteiten in staat stellen om miljoenen extra mensen een tweede vaccindosis te geven voordat de beperkingen worden opgeheven.

Meer uit Financieel

Fondsen: voorlopig geen lagere pensioenen in nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.

29 minuten geleden
Politie: goed dat Odido geen losgeld heeft betaald aan hackers

DRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.

33 minuten geleden
EU-lidstaten blijven verdeeld over Made in Europe-aanpak

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.

1 uur geleden
Lagarde ontving bijna 600.000 euro in 2025 als ECB-president

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.

1 uur geleden
Rotterdamse haven in gesprek met defensie over weerbaarheid

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.

1 uur geleden
Topman World Economic Forum stapt op na ophef om band met Epstein

DAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.

1 uur geleden
Arriva verlaagt prijs treinkaartjes in noorden van Nederland

DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.

1 uur geleden