Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair sluit basis op luchthaven Bordeaux na tariefconflict

Ryanair sluit basis op luchthaven Bordeaux na tariefconflict

BORDEAUX (ANP/AFP) - De Ierse budgetmaatschappij Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven in de Franse stad Bordeaux. Het bedrijf van topman Michael O'Leary kon het niet eens worden met de Fransen over tarieven, werd dinsdag bekend.

"Vanwege de gestegen kosten hebben we geen andere financiële optie dan onze basis in Bordeaux in november te sluiten", verklaart Ryanair. De luchtvaartmaatschappij heeft ongeveer veertig vluchten van en naar Bordeaux.

Volgens het bedrijf worden de drie vliegtuigen en negentig medewerkers die momenteel op de luchthaven van Bordeaux zijn gestationeerd, overgeplaatst naar andere, minder kostbare, bases. O'Leary zei in maart dat de luchthaven van Bordeaux van plan was om de tarieven te verdubbelen en waarschuwde dat hij de basis zou sluiten in plaats van dat bedrag te betalen.

De luchthaven van Bordeaux-Mérignac zegt dat het "grenzen heeft gesteld aan de financiële eisen" van Ryanair. "We willen niet dat een bedrijf dat al veertien jaar in Bordeaux is gevestigd vertrekt. Als Ryanair opnieuw in Bordeaux wil werken, is het welkom", aldus de Franse luchthaven.

Meer uit Financieel

VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

41 minuten geleden
Goud en zilver duurder door tariefonzekerheid VS, bitcoin daalt

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.

46 minuten geleden
PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

1 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

2 uur geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

2 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

2 uur geleden
China vraagt VS om invoerheffingen in te trekken

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.

2 uur geleden