Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken

Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken. Steeds meer mensen gaan op vakantie nu reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie wereldwijd versoepelen en meer mensen gevaccineerd zijn. Financieel directeur Neil Sorahan blijft wel voorzichtig met de uiteindelijke resultaten in het lopende kwartaal, maar Ryanair doet de laatste tijd in Duitsland en Midden- en Oost-Europa weer goede zaken. Hij is ook "heel hoopvol voor de herfst".

Afgelopen kwartaal ging er nog wel een flink verlies in de boeken. Dat kwam volgens topman Michael O'Leary onder meer doordat versoepelingen van coronamaatregelen die reizen beperkten trager dan verwacht werden doorgevoerd. Ryanair had eigenlijk gehoopt dat met Pasen weer veel gevlogen kon worden. Pas sinds mei mogen de Britten bijvoorbeeld weer vliegen. De onderneming kwam onder de streep 273 miljoen euro tekort. Een jaar geleden was het verlies nog 185 miljoen euro.

Het afgelopen kwartaal vervoerde Ryanair 8,1 miljoen passagiers. In dezelfde periode een jaar geleden was dat nog een half miljoen. In augustus hoopt de vliegmaatschappij meer dan 10 miljoen passagiers te vervoeren. O'Leary is positief over de hoge vaccinatiegraad in Europa en rekent op een "sterk herstel" van de door de coronacrisis hard geraakte luchtvaart in de tweede helft van dit jaar. Maar ook hij zegt dat dat alleen kan als, zoals de verwachting nu is, tegen september de meeste volwassen Europeanen volledig gevaccineerd zijn en er geen verdere tegenslagen door de virusuitbraak zullen zijn.

Nieuwe vliegtuigen

Ryanair hoopt de coronacrisis in zijn huidige gebroken boekjaar, dat loopt tot eind maart, nagenoeg achter zich te kunnen laten. Belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat de vaccinaties ervoor zorgen dat de pandemie onder controle komt. De prijsvechter verwacht dit jaar meer dan 90 miljoen passagiers te vervoeren, maakte het bedrijf bekend. Eerder rekende de vliegmaatschappij nog op tussen de 80 miljoen en 120 miljoen passagiers.

Ryanair maakte eerder deze maand bekend 210 nieuwe Boeing-vliegtuigen van het type 737-8200 te hebben besteld. De vliegmaatschappij zegt met de aankoop in te spelen op de te verwachten lagere capaciteit in Europa door de coronacrisis. Daarmee is er ook plek voor 2000 nieuwe piloten de aankomende drie jaar. Ryanair verwacht tegen 2026 200 miljoen passagiers te vervoeren.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

5 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

6 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

8 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

9 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

11 uur geleden