Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken

Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair hoopt deze zomer weer winst te maken. Steeds meer mensen gaan op vakantie nu reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie wereldwijd versoepelen en meer mensen gevaccineerd zijn. Financieel directeur Neil Sorahan blijft wel voorzichtig met de uiteindelijke resultaten in het lopende kwartaal, maar Ryanair doet de laatste tijd in Duitsland en Midden- en Oost-Europa weer goede zaken. Hij is ook "heel hoopvol voor de herfst".

Afgelopen kwartaal ging er nog wel een flink verlies in de boeken. Dat kwam volgens topman Michael O'Leary onder meer doordat versoepelingen van coronamaatregelen die reizen beperkten trager dan verwacht werden doorgevoerd. Ryanair had eigenlijk gehoopt dat met Pasen weer veel gevlogen kon worden. Pas sinds mei mogen de Britten bijvoorbeeld weer vliegen. De onderneming kwam onder de streep 273 miljoen euro tekort. Een jaar geleden was het verlies nog 185 miljoen euro.

Het afgelopen kwartaal vervoerde Ryanair 8,1 miljoen passagiers. In dezelfde periode een jaar geleden was dat nog een half miljoen. In augustus hoopt de vliegmaatschappij meer dan 10 miljoen passagiers te vervoeren. O'Leary is positief over de hoge vaccinatiegraad in Europa en rekent op een "sterk herstel" van de door de coronacrisis hard geraakte luchtvaart in de tweede helft van dit jaar. Maar ook hij zegt dat dat alleen kan als, zoals de verwachting nu is, tegen september de meeste volwassen Europeanen volledig gevaccineerd zijn en er geen verdere tegenslagen door de virusuitbraak zullen zijn.

Nieuwe vliegtuigen

Ryanair hoopt de coronacrisis in zijn huidige gebroken boekjaar, dat loopt tot eind maart, nagenoeg achter zich te kunnen laten. Belangrijke voorwaarde daarvoor is wel dat de vaccinaties ervoor zorgen dat de pandemie onder controle komt. De prijsvechter verwacht dit jaar meer dan 90 miljoen passagiers te vervoeren, maakte het bedrijf bekend. Eerder rekende de vliegmaatschappij nog op tussen de 80 miljoen en 120 miljoen passagiers.

Ryanair maakte eerder deze maand bekend 210 nieuwe Boeing-vliegtuigen van het type 737-8200 te hebben besteld. De vliegmaatschappij zegt met de aankoop in te spelen op de te verwachten lagere capaciteit in Europa door de coronacrisis. Daarmee is er ook plek voor 2000 nieuwe piloten de aankomende drie jaar. Ryanair verwacht tegen 2026 200 miljoen passagiers te vervoeren.

Meer uit Financieel

MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

1 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

1 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

1 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

3 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

3 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

3 uur geleden
BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer BAM had vorig jaar last van tragere vergunningverlening voor de bouw van nieuwe woningen door de stikstofcrisis. Daardoor kon het grootste bouwbedrijf van Nederland minder nieuwe huizen realiseren dan gepland, zei topman Ruud Joosten van BAM tijdens een gesprek met journalisten over de jaarresultaten. Hij verwacht dat zijn bedrijf hier dit jaar mogelijk nog meer last van krijgt.

4 uur geleden