Ryanair: geen lange ban op vluchten door luchtruim Belarus
LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair is geen voorstander van een langere ban op vluchten door het luchtruim van Belarus. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse maatschappij in het Britse parlement. Volgens hem is het juist belangrijk dat er vrijheid is om door het luchtruim van landen te vliegen.
De Europese en Britse autoriteiten hebben een veiligheidsrichtlijn uitgegeven voor maatschappijen om het luchtruim van Belarus te mijden, terwijl Belarussische maatschappijen niet langer door het luchtruim van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk mogen vliegen. De stap volgde na een gedwongen landing van een vlucht van Ryanair in de Belarussische hoofdstad Minsk op 23 mei. Daarbij werden een politieke dissident en diens vriendin opgepakt.
O'Leary zei wel voorstander te zijn van die strafmaatregelen tegen Belarus op kortere termijn, maar dat op de lange termijn de luchtvaartsector afhankelijk is van vrije toegang in luchtruimen want anders kan het internationale vliegverkeer worden geschaad. Daarnaast roept hij internationale autoriteiten op om garanties te vragen van Belarus en ook Rusland dat een gedwongen landing in de toekomst niet meer zal plaatshebben.
De internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA hekelde onlangs ook al de veiligheidsrichtlijn om vliegtuigen niet meer door het Belarussische luchtruim te laten vliegen. Politiek en luchtvaart moeten gescheiden te blijven, zei IATA-voorzitter Willie Walsh.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - 's Werelds grootste muziekconcern, Universal Music Group (UMG), onderneemt actie om zijn beurswaarde op te krikken. Het bestuur wil onder andere de helft van zijn belang in streamingdienst Spotify verzilveren en aandeelhouders belonen met de opbrengst. Het bedrijf achter de platenlabels voor artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish kreeg eerder deze maand een ongevraagd overnamebod van de activistische belegger Bill Ackman. Met de aangekondigde ingreep lijkt het bedrijf die poging af te willen slaan.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële gevolgen van de groengaswet zijn nog onvoldoende bekend en zullen de komende jaren naar verwachting leiden tot aanzienlijk hogere gasrekeningen voor huishoudens, waarschuwt Essent op basis van eigen onderzoek.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de kandidaat van president Donald Trump voor het voorzitterschap van de Federal Reserve, heeft een belangrijke procedurele horde genomen. Hij kreeg de steun van de Senaatscommissie voor Bankzaken, waarmee de weg vrijkomt voor zijn mogelijke opvolging van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell in de komende weken.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Een Amerikaanse concurrent van Philips maakte bekend "aanzienlijke stijgingen" in de kosten te zien en verwacht dat dit de rest van het jaar zo blijft. Het sentiment in Amsterdam was negatief met vooral rode cijfers.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.
2 uur geleden