Ryanair: geen lange ban op vluchten door luchtruim Belarus
LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair is geen voorstander van een langere ban op vluchten door het luchtruim van Belarus. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse maatschappij in het Britse parlement. Volgens hem is het juist belangrijk dat er vrijheid is om door het luchtruim van landen te vliegen.
De Europese en Britse autoriteiten hebben een veiligheidsrichtlijn uitgegeven voor maatschappijen om het luchtruim van Belarus te mijden, terwijl Belarussische maatschappijen niet langer door het luchtruim van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk mogen vliegen. De stap volgde na een gedwongen landing van een vlucht van Ryanair in de Belarussische hoofdstad Minsk op 23 mei. Daarbij werden een politieke dissident en diens vriendin opgepakt.
O'Leary zei wel voorstander te zijn van die strafmaatregelen tegen Belarus op kortere termijn, maar dat op de lange termijn de luchtvaartsector afhankelijk is van vrije toegang in luchtruimen want anders kan het internationale vliegverkeer worden geschaad. Daarnaast roept hij internationale autoriteiten op om garanties te vragen van Belarus en ook Rusland dat een gedwongen landing in de toekomst niet meer zal plaatshebben.
De internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA hekelde onlangs ook al de veiligheidsrichtlijn om vliegtuigen niet meer door het Belarussische luchtruim te laten vliegen. Politiek en luchtvaart moeten gescheiden te blijven, zei IATA-voorzitter Willie Walsh.
Meer uit Financieel
BOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
2 uur geleden