Ryanair: geen lange ban op vluchten door luchtruim Belarus
LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair is geen voorstander van een langere ban op vluchten door het luchtruim van Belarus. Dat zei topman Michael O'Leary van de Ierse maatschappij in het Britse parlement. Volgens hem is het juist belangrijk dat er vrijheid is om door het luchtruim van landen te vliegen.
De Europese en Britse autoriteiten hebben een veiligheidsrichtlijn uitgegeven voor maatschappijen om het luchtruim van Belarus te mijden, terwijl Belarussische maatschappijen niet langer door het luchtruim van de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk mogen vliegen. De stap volgde na een gedwongen landing van een vlucht van Ryanair in de Belarussische hoofdstad Minsk op 23 mei. Daarbij werden een politieke dissident en diens vriendin opgepakt.
O'Leary zei wel voorstander te zijn van die strafmaatregelen tegen Belarus op kortere termijn, maar dat op de lange termijn de luchtvaartsector afhankelijk is van vrije toegang in luchtruimen want anders kan het internationale vliegverkeer worden geschaad. Daarnaast roept hij internationale autoriteiten op om garanties te vragen van Belarus en ook Rusland dat een gedwongen landing in de toekomst niet meer zal plaatshebben.
De internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA hekelde onlangs ook al de veiligheidsrichtlijn om vliegtuigen niet meer door het Belarussische luchtruim te laten vliegen. Politiek en luchtvaart moeten gescheiden te blijven, zei IATA-voorzitter Willie Walsh.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
13 uur geleden