Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair annuleert in België 88 vluchten vanwege staking

Ryanair annuleert in België 88 vluchten vanwege staking

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair annuleert maandag en dinsdag 88 vluchten van en naar Brussels South Charleroi Airport vanwege een staking onder Belgische Ryanair-piloten. Dit meldt de Belgische luchthaven, die doorgaans ook door veel Nederlanders wordt gebruikt.

De geschrapte vluchten zouden onder meer van en naar populaire vakantiebestemmingen in Europa gaan, zoals Praag, Barcelona en Lissabon. Maandag zijn in totaal 44 vluchten geannuleerd en dinsdag nog eens 44. De luchthaven meldt dat sommige vluchten van Ryanair wel doorgaan. De Ierse budgetmaatschappij zegt dat het getroffen reizigers een alternatieve vlucht heeft aangeboden.

Een deel van de Belgische piloten van Ryanair legt het werk neer om hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen nu de luchtvaart weer is aangetrokken na de coronacrisis. Vorige maand legden Belgische piloten van Ryanair ook al twee keer het werk neer, waardoor beide keren zo'n honderd vluchten werden geschrapt.

Ryanair stelt dat het Belgische piloten al hetzelfde loonbod heeft gedaan als andere piloten in Europa. De meeste vakbonden hebben die volgens de vliegmaatschappij geaccepteerd. "Deze beperkte stakingen hebben dus geen zin."

Meer uit Financieel

Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

48 minuten geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

50 minuten geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

1 uur geleden
TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

2 uur geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

2 uur geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

11 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

12 uur geleden