Ryanair annuleert in België 88 vluchten vanwege staking
BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair annuleert maandag en dinsdag 88 vluchten van en naar Brussels South Charleroi Airport vanwege een staking onder Belgische Ryanair-piloten. Dit meldt de Belgische luchthaven, die doorgaans ook door veel Nederlanders wordt gebruikt.
De geschrapte vluchten zouden onder meer van en naar populaire vakantiebestemmingen in Europa gaan, zoals Praag, Barcelona en Lissabon. Maandag zijn in totaal 44 vluchten geannuleerd en dinsdag nog eens 44. De luchthaven meldt dat sommige vluchten van Ryanair wel doorgaan. De Ierse budgetmaatschappij zegt dat het getroffen reizigers een alternatieve vlucht heeft aangeboden.
Een deel van de Belgische piloten van Ryanair legt het werk neer om hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen nu de luchtvaart weer is aangetrokken na de coronacrisis. Vorige maand legden Belgische piloten van Ryanair ook al twee keer het werk neer, waardoor beide keren zo'n honderd vluchten werden geschrapt.
Ryanair stelt dat het Belgische piloten al hetzelfde loonbod heeft gedaan als andere piloten in Europa. De meeste vakbonden hebben die volgens de vliegmaatschappij geaccepteerd. "Deze beperkte stakingen hebben dus geen zin."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
14 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
16 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
18 uur geleden