Ryanair annuleert in België 88 vluchten vanwege staking
BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Ryanair annuleert maandag en dinsdag 88 vluchten van en naar Brussels South Charleroi Airport vanwege een staking onder Belgische Ryanair-piloten. Dit meldt de Belgische luchthaven, die doorgaans ook door veel Nederlanders wordt gebruikt.
De geschrapte vluchten zouden onder meer van en naar populaire vakantiebestemmingen in Europa gaan, zoals Praag, Barcelona en Lissabon. Maandag zijn in totaal 44 vluchten geannuleerd en dinsdag nog eens 44. De luchthaven meldt dat sommige vluchten van Ryanair wel doorgaan. De Ierse budgetmaatschappij zegt dat het getroffen reizigers een alternatieve vlucht heeft aangeboden.
Een deel van de Belgische piloten van Ryanair legt het werk neer om hogere lonen en betere arbeidsvoorwaarden af te dwingen nu de luchtvaart weer is aangetrokken na de coronacrisis. Vorige maand legden Belgische piloten van Ryanair ook al twee keer het werk neer, waardoor beide keren zo'n honderd vluchten werden geschrapt.
Ryanair stelt dat het Belgische piloten al hetzelfde loonbod heeft gedaan als andere piloten in Europa. De meeste vakbonden hebben die volgens de vliegmaatschappij geaccepteerd. "Deze beperkte stakingen hebben dus geen zin."
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.
29 minuten geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
4 uur geleden