Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: arbeidsmarktplannen kabinet lossen echte probleem niet op

RvS: arbeidsmarktplannen kabinet lossen echte probleem niet op

DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke wetten waarmee het kabinet het verschil tussen zelfstandigen en mensen in loondienst hoopt te verkleinen, lossen de fundamentele problemen niet op. Dat is de kritiek van de Raad van State. De belangrijkste adviseur van de regering schrijft dat de plannen, oorspronkelijk van het vorige kabinet, tekortschieten.

Vrijwel heel politiek Den Haag vindt dat de arbeidsmarkt hervormd moet worden. Flexibele contracten bieden te weinig zekerheid, vaste contracten zijn te vast en log, vooral voor werkgevers. Er ligt ook al jarenlang een belangrijk advies van een commissie. Om hier eindelijk werk van te maken, heeft het vorige kabinet een wetsvoorstel voorgelegd om schijnzelfstandigheid tegen te gaan en een voorstel om flexwerkers meer zekerheid te bieden.

Maar de toegevoegde waarde van het plan om meer te doen tegen schijnconstructies is beperkt, oordeelt de Raad van State. Er is al een wet om tegen te gaan dat zelfstandigen werk doen dat eigenlijk bij een dienstverband hoort, en deze wet legt alleen vast wat al in rechtspraak duidelijk is geworden. "De ontwikkeling dat steeds meer werkenden als zelfstandige actief zijn, ook waar een werknemerspositie passender zou zijn, zal met dit voorstel dus niet direct worden tegengegaan", aldus de Raad van State.

Ook het voorstel tot meer zekerheid voor flexwerkers gaat volgens de Raad van State niet ver genoeg, omdat er niets gebeurt met het vaste contract. Er komt meer zekerheid voor flexibele contracten, "zonder dit te compenseren door meer flexibiliteit binnen het vaste contract". Daardoor blijven de "institutionele verschillen tussen de verschillende groepen werkenden onverminderd groot".

Meer uit Binnenland

Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

12 minuten geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

13 minuten geleden
RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

54 minuten geleden
Brussel evenaart Belgisch formatierecord van 541 dagen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.

55 minuten geleden
Koning eert 'Surinaamse weerbaarheid' tijdens staatsbanket

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.

3 uur geleden
Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

7 uur geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

8 uur geleden