RvS: arbeidsmarktplannen kabinet lossen echte probleem niet op
DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke wetten waarmee het kabinet het verschil tussen zelfstandigen en mensen in loondienst hoopt te verkleinen, lossen de fundamentele problemen niet op. Dat is de kritiek van de Raad van State. De belangrijkste adviseur van de regering schrijft dat de plannen, oorspronkelijk van het vorige kabinet, tekortschieten.
Vrijwel heel politiek Den Haag vindt dat de arbeidsmarkt hervormd moet worden. Flexibele contracten bieden te weinig zekerheid, vaste contracten zijn te vast en log, vooral voor werkgevers. Er ligt ook al jarenlang een belangrijk advies van een commissie. Om hier eindelijk werk van te maken, heeft het vorige kabinet een wetsvoorstel voorgelegd om schijnzelfstandigheid tegen te gaan en een voorstel om flexwerkers meer zekerheid te bieden.
Maar de toegevoegde waarde van het plan om meer te doen tegen schijnconstructies is beperkt, oordeelt de Raad van State. Er is al een wet om tegen te gaan dat zelfstandigen werk doen dat eigenlijk bij een dienstverband hoort, en deze wet legt alleen vast wat al in rechtspraak duidelijk is geworden. "De ontwikkeling dat steeds meer werkenden als zelfstandige actief zijn, ook waar een werknemerspositie passender zou zijn, zal met dit voorstel dus niet direct worden tegengegaan", aldus de Raad van State.
Ook het voorstel tot meer zekerheid voor flexwerkers gaat volgens de Raad van State niet ver genoeg, omdat er niets gebeurt met het vaste contract. Er komt meer zekerheid voor flexibele contracten, "zonder dit te compenseren door meer flexibiliteit binnen het vaste contract". Daardoor blijven de "institutionele verschillen tussen de verschillende groepen werkenden onverminderd groot".
Meer uit Binnenland
MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.
5 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.
6 uur geleden