Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RvS: arbeidsmarktplannen kabinet lossen echte probleem niet op

RvS: arbeidsmarktplannen kabinet lossen echte probleem niet op

DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke wetten waarmee het kabinet het verschil tussen zelfstandigen en mensen in loondienst hoopt te verkleinen, lossen de fundamentele problemen niet op. Dat is de kritiek van de Raad van State. De belangrijkste adviseur van de regering schrijft dat de plannen, oorspronkelijk van het vorige kabinet, tekortschieten.

Vrijwel heel politiek Den Haag vindt dat de arbeidsmarkt hervormd moet worden. Flexibele contracten bieden te weinig zekerheid, vaste contracten zijn te vast en log, vooral voor werkgevers. Er ligt ook al jarenlang een belangrijk advies van een commissie. Om hier eindelijk werk van te maken, heeft het vorige kabinet een wetsvoorstel voorgelegd om schijnzelfstandigheid tegen te gaan en een voorstel om flexwerkers meer zekerheid te bieden.

Maar de toegevoegde waarde van het plan om meer te doen tegen schijnconstructies is beperkt, oordeelt de Raad van State. Er is al een wet om tegen te gaan dat zelfstandigen werk doen dat eigenlijk bij een dienstverband hoort, en deze wet legt alleen vast wat al in rechtspraak duidelijk is geworden. "De ontwikkeling dat steeds meer werkenden als zelfstandige actief zijn, ook waar een werknemerspositie passender zou zijn, zal met dit voorstel dus niet direct worden tegengegaan", aldus de Raad van State.

Ook het voorstel tot meer zekerheid voor flexwerkers gaat volgens de Raad van State niet ver genoeg, omdat er niets gebeurt met het vaste contract. Er komt meer zekerheid voor flexibele contracten, "zonder dit te compenseren door meer flexibiliteit binnen het vaste contract". Daardoor blijven de "institutionele verschillen tussen de verschillende groepen werkenden onverminderd groot".

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

3 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

10 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

10 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

10 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

11 uur geleden