
Ruud uitgeschakeld op de US Open, was finalist van vorig jaar
NEW YORK (ANP) - De Noorse tennisser Casper Ruud is uitgeschakeld op de US Open. De finalist van vorig jaar verloor in de tweede ronde in vijf sets van de Chinees Zhizhen Zhang: 6-4 5-7 6-2 0-6 6-2.
Na zo'n drie uur en twintig minuten spelen op de grandstand van Flushing Meadows zegevierde de 26-jarige Zhang, die vorig jaar nog in de openingsronde verloor van Tim van Rijthoven. Zhang schreef daarmee historie. Nooit eerder won een mannelijke speler uit China van een tennisser uit de top 5. In de volgende ronde wacht de Australiër Rinky Hijikata.
In de laatste set raakte Ruud zichtbaar geïrriteerd, nadat Zhang in de eerste game gelijk een break plaatste. De Noor uitte zijn frustraties onder meer richting de umpire. De als vijfde geplaatste Ruud had het ook in de eerste ronde al lastig en knokte zich in vier sets langs de Amerikaan Emilio Nava. De Noor had 3 uur en 16 minuten nodig om zich te ontdoen van de qualifier: 7-6 (5) 3-6 6-4 7-6 (5).
Finaleplaats
De 24-jarige Ruud haalde vorig jaar de finale in New York. Carlos Alcaraz was hem toen de baas. Dit jaar is de Scandinaviër bezig aan een wisselvallig jaar op de grand slams. Op Roland Garros haalde hij de finale, maar ook op de Australian Open en op Wimbledon bleef hij in de tweede ronde steken.
Zhang schreef geschiedenis met zijn triomf. Hij is de eerste Chinees die een speler uit de top vijf heeft verslagen sinds de invoering van de wereldranglijst in 1973. Hij zei na afloop dat hij met zijn overwinning zijn slechte herinneringen aan de US Open had weggespoeld. Vorig jaar had hij in zijn openingswedstrijd tegen Tim van Rijthoven zeven wedstrijdpunten, maar benutte deze niet. "Het was niet fijn als ik terugdacht aan vorig jaar, maar dit jaar is het wel een beetje anders", zei hij.
Andrejeva
Na zijn winst in de derde set wist Zhang in de vierde set geen game te maken, maar hij bleef vertrouwen houden in een goed resultaat. "Ik bleef in mezelf geloven. Ik was een beetje moe en wilde wat energie sparen. Ik heb geprobeerd de hele wedstrijd rustig te blijven. Misschien liet ik na mijn laatste punt niet echt zien dat ik blij was, maar van binnen was ik dat zeker."
Bij de vrouwen versloeg de Amerikaanse favoriete Coco Gauff het 16-jarige Russische talent Mirra Andrejeva met 6-3 6-2. De 19-jarige Gauff kwam met de titels in Cincinnati en Washington op zak naar New York en overtuigende met haar spel tegen Andrejeva, die op Wimbledon als qualifier de vierde ronde haalde.
Swiatek
De Poolse nummer 1 van de wereld Iga Swiatek, die bij de US Open de titel verdedigt, rekende met 6-3 6-4 af met de Australische Daria Saville.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
34 minuten geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
3 uur geledenQUEZON CITY (ANP) - De Nederlandse volleyballers hebben zich geplaatst voor de achtste finales van het WK op de Filipijnen. Het team van bondscoach Joel Banks won in Quezon City de tweede groepswedstrijd in drie sets van Roemenië: 25-23 26-24 26-24.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio doorgedrongen tot de halve finales van de 110 meter horden. De 23-jarige Amsterdammer eindigde in de vierde van de vijf series als zesde in een tijd van 13,51. De eerste vier plaatsten zich rechtstreeks voor de halve finales op woensdag, aangevuld met de vier tijdsnelsten. Daar hoorde Geerds precies bij.
3 uur geleden